Wpis z mikrobloga

@Niebadzlosiem nad bernardynem za 2k zastanowisz się dziesięć razy, przygotujesz się, będziesz dbał, leczył w razie choroby. Dostaniesz pieska albo wykastrowanego albo podpiszesz zobowiązanie o przyszłej kastracji, możesz poznać całe drzewo genealogiczne, psów o odpowiednim charakterze bez wad genetycznych. Psa za 200 zł można kupić impulsywnie dziecku na święta i zostawić w lesie za dwa lata bo taki kaprys. Cholera wie czy pies nie ma jakiś uchybień w psychice czy zdrowiu.
I
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AchtKommaAcht: Thank You! Dokladnie o cos takiego mi chodzi :)
@fordern: No zaden troll moim zdaniem to nornalne podejscie jak prawo jest absurdalne to sie je olewa polecam ten styl zycia :)
@Wodolanka: Mozna tez sie przygotowac - co uczynilem wstepnie bo wiem jakich ras szukac jak zapuszcze korzenie. Oraz zaoszczedzic 1800zl ktore i tak te bydlaki zjedza w pol roku na pokarmy i szczepienia xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@violentj: Nie widze w tym nic samolubnego :)
Masz huskiego poznajesz rozowa z suka huskiego ruchacie sie waszs psy tez xD
Sprzedajecie psy od zdrowej pary bez papierow. Dla was plus, dla kupujacych plus.
@CzarneChmury za te planowane do rozpłodu na pewno płaci się jeszcze więcej, nie wiem jak to wygląda od strony zhpr'u, czy jest to gdzieś wstępnie zglaszane, mam kastraty () @Pantokrator przy zakupie jakiegokolwiek zwierzaka z hodowli podpisujesz normalnie umowę i tak, zobowiązuje cię ona np do ucięcia jajek, chroni też kupującego gdyby na przykład okazało się że zwierzak posiada jakieś wady genetyczne. Wszystko oczywiście zależy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@violentj: No a Ty przestrzegasz nawet tych najbardziej absurdalnych przepisow :p?
@Wodolanka: No a jak kupia z rodowodem nie wykastruja i rozmozna? Na to samo wychodzi :P
Z perspektywy ogarnietego kupujacego zamierzajacego wykastrowac legalne hodowle to poradnik jak wydac 2000 na papierek i satysfakcje ze przeciestawiam sie wykorzystywaniu zwierzat.
Wybor zostawiam kupujacym, Ja wole miec 2k w kieszeni po przyjrzeniu sie rodzicom i ich warunkom.
Dlatego nie popieram tej akcji
@Niebadzlosiem niestety takie mamy cwaniackie społeczeństwo że satysfakcja z legalnego zakupu jest niczym w porównaniu do wydanej kwoty. Jeżeli komuś bardzo zależy na konkretnej rasie może z powodzeniem znaleźć stowarzyszenia/fundacje dedykowane tejże gdzie ogłaszane są pieski/kotki do oddania z różnych przyczyn za darmo. Po co w takim razie płacić Januszom, jak zobaczy że że szczeniaczków są pieniążki to może zdecydować rozkręcić biznes. Nie wiesz od kogo kupujesz, masz za to pewność że