Wpis z mikrobloga

Takie rasowe też trafiają na ulicę wyrzucone jak zbędny przedmiot


@powsinogaszszlaja: Ale jak ktoś jest zdecydowany wydać kilka tysięcy na psa, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że to świadomy wybór tych ludzi i są przygotowani na przyjecie psa do rodziny, natomiast jak ktoś kupuje z pseudohodowli to już można przypuszczać, że jest januszem, który dla świętego spokoju kupi dzieciakom tego psa za te 3 stówki. Już widzę, jak taka osoba
  • Odpowiedz
@Tymajster: Dupa a nie plot. Gdyby ludzie nie mnożyli bez sensu psów i kotów nie byłoby ich bezdomności. To też jest problem i to tez należy tępić, gdy jeszcze ktoś próbuje na tym swoim niedbalstwie zarobić. I tu dochodzimy do meritum: wtedy taki pies nie kosztuje 500 czy 1000 zł tylko jest za darmo.
  • Odpowiedz
To nie był pies dla dzieciaków za 3 stówki.


@powsinogaszszlaja: Ale czego ty nie rozumiesz? Tak jak tutaj piszą, że nie powaliło ich by dawać kilka tysięcy za psa, więc już widzę, jakby płacili za ewentualne drogie leczenie takiego psa, w razie jakiejś choroby. Prędzej by go wywalili i kupili nowego.
  • Odpowiedz
@agaciksa: Dokładnie, jak widze jak Tutaj ludzie próbują bronić swojej januszerki, to aż mnie coś skręca. Jak komuś jednorazowo przez przypadek oszczeni się suka, to po prostu wydaje za DARMO te psy znajomym albo wystawia na internet, bo jego priorytetem jest wydanie tych psów, żeby nie musiec ich utrzymywać. Jak ktoś chce pieniądze za takie psy to już wiadomo, że jakiś janusz rozkręcił sobie pseudohodowlę z produkcją taśmową. Dlaczego Janusz?
  • Odpowiedz
Prędzej by go wywalili i kupili nowego.


@kezioezio: Jeżeli ktoś chce mieć psa/kota, bierze go ze schroniska, albo kupi, nawet tanio.
Jeżeli ktoś chce mieć następny"kryształ" którym chce się chwalić, kupuje z papierami.
Najchętniej z metką, aby pokazać jaki drogi.
Nie krytykuję tych którzy chcą
  • Odpowiedz
Jeżeli ktoś chce mieć następny"kryształ" którym chce się chwalić, kupuje z papierami.

Najchętniej z metką, aby pokazać jaki drogi.


@powsinogaszszlaja: A może po prostu chcą pewnego psa, który na 100% nie ma żadnych chorób i wad genetycznych, a w jego przodkami nie były żadne mieszańce?

Czego tutaj ludzie nie rozumieją, nie chcesz wydawać tyle pieniędzy na psa, to adotuj ze schroniska.
Chcesz mieć rasowego, to go kup. Ale nie, bo
  • Odpowiedz
@Tymajster: a czy ja gdzieś napisałam, że mam psa z papierami? To ty ciągle upierasz się przy tym, że jak ludzie chcą kundla za 500 to powinni go wziąć, zero jakiegokolwiek zainteresowania się bezdomnymi. W schronisku pewnie nigdy też nie byłeś a będziesz pluć na ludzi, którzy świadomie wybrali rasowego pod swój charakter nawet jakby byli aktywnymi wolo XD
@powsinogaszszlaja: skończcie pieprzyć o owczarkach niemieckich, naoglądaliście się bzdurnego
  • Odpowiedz
skończcie pieprzyć o owczarkach niemieckich,.....................................................


@Hindarsfjall: Był w domu owczarek niemiecki - był to rok 1965. Żył 15 lat. Teraz gdy widzę taką pokrakę, szkoda mi tych psów.
Ile psów miałaś w swoim życiu? ile żyły? jakie rasy?
  • Odpowiedz
@Tamozaplotem: Nie popieram tego co robisz. Bo wszystkich sprzedajacych traktujesz tak samo. Moze ktos mial parkę i rozmnozyly mu sie raz na 5 lat. Co do kastracji to sama siebie wysterelizuj skoro uwazasz to za przymus wobec zwierzat. Wszedzie potrzebny jest rozsadek, umiar, Tobie go brak.
  • Odpowiedz
@piotr-maszkar: tak, z pewnością jakby ktoś miał parkę to rozmażałyby się tylko raz na pięć lat, bo na pewno można upilnować niewykastrowanego psa jak suka ma cieczkę. tekstu ameby umysłowej "może sama się wysterylizuj" nawet nie warto komentować, ale niech będzie. po pierwsze tacy jak ty nie są w stanie zrozumieć, że psom nie są dzieci potrzebne do szczęścia. po sterylizacji one nie odczuwają żadnej potrzeby rozmnażania. po drugie problem
  • Odpowiedz
@piotr-maszkar: Kurcze, nawet nie wiesz jak się cieszę z twojego podejścia do tematu. Dzisiejsze społeczeństwo dziczeje. Wkrótce sami będą rzucać się sobie do oczu. Mam właśnie psa od takiej rodziny. Też sprzedawali przez OLX w dziale "za darmo" ale przecież wiedziałem, jakie są realia: prowizja, prawo, koszty opieki. Kupiliśmy go za 1k. Psa oglądałem kilkukrotnie. Zdrowy, śliczny, zadbany. Małe dzieci właścicieli same za rękę pokazywały, który jak się wabi, itp.
  • Odpowiedz
@good_excuse: A ludziom dzieci wielce do szczescia potrzebne? W wiekszosci jest to instynkt, bo z wygody i z praktycznego punktu widzenia dzieci to nie racjonalna, klopotliwa sprawa. Kiedys dochodzil aspekt, ze dzieci beda opiekowac sie czlowiekiem na starosc, teraz i to odpadlo. I tak jak i argument ze psow/kotow jest za duzo po co rozmnazac... Ludzi tez jest za duzo! Ale nie zbaczajac z tematu zakaz handlu zwierzetami obowiazuje dopiero
  • Odpowiedz
@piotr-maszkar oni nie obchodzą prawa idioto tylko obchodzą brak możliwości wystawienia przedmiotu w kategorii zwierzęta z ceną #!$%@? Olx dba o to żeby ich użytkownicy czyli totalne zjeby i karyny nie zrobiły sobie krzywdy i nie trafiły za kraty. Do miłośników zwierząt. Zwierząt jest za dużo i jak już tak kochacie zwierzaki to weźcie psa ze schroniska bo tacy sami ludzie jak wy zrobili tym zwierzakom krzywdę i weźcie za to
  • Odpowiedz
@Tymajster: Nie rozumiesz. Nie Twoje wydanie 500 zł jest niepotrzebnym kaprysem - to zwyczajne januszostwo. Niepotrzebnym kaprysem jest rozmnażanie psów dla zysku, gdy nie ma się o rozmnażaniu pojęcia i nie ma się legalnej hodowli. Widziałam takie kaprysy i januszowanie na własne oczy, a efektem był skundlony pies, ale w okazyjnej cenie, ważący 6 kg, przypięty do łańcucha. Właściwie to suka, niesterylizowana, której młode potem skończyły w rzece.

I zdaje
  • Odpowiedz