Wpis z mikrobloga

Dwa dni temu był serwisant na corocznym sprawdzeniu pieca. Do tego momentu wszystko działało jak należy. Poszedł sobie i #!$%@? grzejniki przestały grzać. Woda gorąca jest nadal, piec załącza się tzn zapala gdy odkręcam ciepłą wodę. Natomiast kiedy ustawiam wyższa temp na termostacie słyszę jak pięć się załącza, ale nie grzeje, nie ma płomienia ale tak dziwnie buczy. Jest ktoś w stanie pomóc?

#kiciochpyta #uk #pytaniedoeksperta #hydraulika
  • 36
@lekkonieobecny grzejniki odpowietrzone. Wygląda mi na to że po prostu nie odkręcił zaworu który ma wprowadzać ciepłą wodę w grzejniki. Zwiększam temp na termostacie, pięć się załącza, ale nie ma gdzie pompować tej wody w grzejniki i się nie włącza żeby nie #!$%@?. Tak sobie to tłumacze.
@adriano30 tak. Doszedłem z jednym kolesiem na telefonie do wniosku że ten serwisant co był nie odkręcił zaworu i nie ma wpływu gorącej wody do instalacji. Próbowałem kombinerkami ale #!$%@? nie chcę nic urwać, jutro przyjedzie koleś co z nim gadałem.
@Silikon myślisz że tam wystarczy coś przekręcić zakręcić i będzie działać? Jak tak to zdejmę obudowę bo tam trzeba odkręcać i szukam czym by to odtegowac.