Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam mocny problem z przetłuszczaniem się włosów, łupieżem i różnymi wypryskami na skórze głowy. Łupież już stosunkowo rzadko, głównie zimą, a pozostałe problemy praktycznie non stop. Włosy/skalp już kilka godzin po myciu są tłuste, także muszę je myć codziennie. Oczywiście byłem z tym u lekarza, ale oni wcale nie pomagają; przepisują jakieś leki/szampony, które wcale nie działają albo działają na krótką metę i po ich odstawieniu problem się nasila. Widziałem na mirko wiele komentarzy, że w przypadku takich problemów powinno się zapobiegać zamiast zwalczać przyczyny tak jak to mają w zwyczaju dermatolodzy.
Jak więc pielęgnować takie problematyczne włosy i czerep? Kupiłem w Rossmannie szampon bez tych wszystkich SLS, parabenów itd. i po ponad miesiącu stosowania nie widzę za bardzo poprawy. W necie znalazłem artykuł https://wwwlosy.pl/meska-pielegnacja-wlosow-opanuj-podstawy/ z którego wynika, że przydałoby się stosować także odżywki i oleje. Tylko czy w ich przypadku nie chodzi o poprawę kondycji włosów? Bo mi zależy bardziej na głowie, by zredukować nadmierne przetłuszczanie się głowy i lekki świąd. Łysieję, mam rzadkie włosy, dlatego fryzurę mam jak typowy Seba będący na derbach Krakowa (maszynką na mm mniej więcej co dwa tygodnie) i dlatego wolę skupić się na skórze głowy. Co począć?
#wlosy #pielegnacja #kosmetyki #dermatologia #lupiez #lzs (?) #niebieskiepaski #rozowepaski #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja bym przede wszystkim zrobiła badania. Poza tym możesz zainteresować się peelingiem (jest do kupienia na przykład z Siberici w Rossmannie) lub taki typowy peeling trychologiczny do kupienia w aptece. Po peelingu dobrze by było nawilżyć skalp, najprostszym sposobem jest chyba glutek z siemienia lnianego, na który przepis znajdziesz w internecie. Oleje mogą pomóc, poszukaj tych o właściwościach przeciwlojotokowych. Do tego delikatnego szamponu możesz dodać też glinki, powinna pomóc.
A próbowałeś zmienić podpaskę? Albo znaleźć przyjaciółkę i się do niej wypłakać? Podobna gorąca kąpiel z płatkami róż pomaga kobietom, no to może takim pzdeczkom jak ty też pomoże?
OP: @Stalowa_Figura: sprawdzałem w necie przed zakupem skład i niby OK: https://www.rossmann.pl/Produkt/Szampony/Natura-Siberica-przeciwlupiezowy-szampon-do-wlosow-dla-mezczyzn-Moc-Syberyjskiego-Jelenia-250-ml,270309,8657
@heyimay: jakie badania? O jakimś peelingu też myślałem, ale nie wiem o jakim, bo chyba taki tradycyjny mechaniczny może tylko podrażnić mi skórę głowy.
@dekonfitura: a czy on rzeczywiście pomoże czy to jedna z wielu nowoczesnych gałęzi usług polegająca na przepisywaniu preparatów za miliony monet?

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: Natura Syberia faktycznie ma delikatniejszy detergent niż choćby popularne Włosy i Ramiona, z drugiej strony są środki myjące łagodniejsze niż sodium cocoyl isethionate, zawarty właśnie w twoim szamponie. Z drugiej strony pytanie czy Tobie zejście z mocą szamponu pomoże.
A rozwadniasz go przed nałożeniem? Peeling to też dobry pomysł, ale szłabym w kierunku glinki a nie mechanicznego perlengu. Możemy też zawołać autorkę bloga, może coś podpowie @wwwlosy_pl :3
I jeszcze