Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanie #mechanikasamochodowa #samochody
Z powodu słabego aku nie mogłem odpalić samochodu po kilkudniowym postoju. Kręcił kręcił ale nie odpalił, tak kilka razy. Podczas tego dodawałem również gazu choć nie wiem czy to cokolwiek zmienia. Pytanie czy to normalne że w momencie kiedy już udało się go uruchomić po przygazowaniu puścił dużo dymu? Wydaje mi się że był niebieski. Czy to efekt nieudanych prób odpalenia?
  • 5
Podczas tego dodawałem również gazu choć nie wiem czy to cokolwiek zmienia.


@dwa_koty_kastrowane: Jeśli to samochód z gaźnikiem to wtedy pompka przyspieszacz wtryskuje dużo paliwa jak się macha pedałem gazu.

Czasem może przepuszczać regulator ciśnienia paliwa lejąc benzynę przewodem podciśnienia (jeśli jest na listwie wtryskowej) albo instalacja LPG zawali cały dolot gazem i później trzeba trochę nakręcić aby silnik zaciągnął powietrza.

A jak miałeś słaby aku to możliwe że przez małe
@dwa_koty_kastrowane: A i niektóre samochodu z elektronicznym wtryskiem benzyny mają funkcja anti-flood, gdy wciśnie się gaz w podłogę podczas kręcenia rozrusznikiem. Czyli ECU nie podaje paliwa jeśli kierowca stwierdzi że świece zapłonowe są zalane i trzeba pokręcić trochę bez paliwa.