Wpis z mikrobloga

Wołam plusujących i komentujących TEN WPIS


Oto przepis na rewelacyjną Piernikówkę. Jest słodziutka i jednocześnie korzenna. Przyjemna dla języka i gardła, solidnie rozgrzewająca dla przełyku i żołądka. Jednym słowem - dla mnie jest idealna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Składniki są na około 2l nalewki - gdyby jednak wyszło mniej, to dolejcie spirytusu lub wody, wedle upodobań ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- 1l destylatu
- 0.5l wody
- 1 starta gałka muszkatołowa
- 2 laski cynamonu
- 12 goździków
- 5 ziarenek ziela angielskiego
- 3 łyżki kandyzowanej skórki pomarańczy
- 2 laski wanilii
- 1-2 gwiazdki anyżu
- 300-350g miodu

Wszystkie przyprawy umieszczamy w słoiku, zalewamy destylatem. Mieszamy każdego dnia intensywnie potrząsając słoikiem, trzymamy go w ciemnym i chłodnym miejscu przez około 3 tygodnie. Na ostatnie 2 dni dodajemy miodu.

Po tym okresie rozlewamy do butelek, dodajemy wody (najlepiej mineralnej), zamykamy szczelnie butelkę, dokładnie mieszamy i ponownie trzymamy butelkę chłodnym i ciemnym miejscu. Można nieco przecedzić, by nie wlać do butelki całego mułu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Warto poczekać chociaż 2 dni z konsumpcją, żeby woda wymieszała się dokładnie z alkoholem i całość miała przyjemny smak.

Trudno będzie ponownie Was wszystkich wołać, dlatego obserwujcie tag #pijzogorem - tutaj będę wrzucał przepisy na nalewki które będę robić w najbliższym czasie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może też uda się jakieś małe #rozdajo zrobić, zobaczymy ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

A poniżej ponownie zdjęcie tego cudownego nektaru.

M.....s - Wołam plusujących i komentujących TEN WPIS

SPOILER

Oto przepis na rew...

źródło: comment_oMYodyOGLhibGvq8pY3ij9gQilHDVh9d.jpg

Pobierz
  • 17
@Belobog: Może być, tylko wtedy daj więcej wody. No i finalnie będziesz miał więcej Piernikówki.

Myślę, że ta nalewka w okolicach 45-50% będzie miała wystarczający woltarz. Od mocy ważniejszy jest tutaj smak, za dużo alkoholu = zbyt wytrawny smak produktu. To nie cytrynówka czy kawówka, ze niezależnie od mocy smak będzie na wysokim poziomie.

Ale jak sam spróbujesz produktu finalnego to będziesz wiedział czy czegoś w niej brakuje :)
@MrPickles: te 0,5 litra wody z przepisu to jest ta woda dodawana na końcu czy może wcześniej już wrzucasz wodę do spirytusu? Jeśli potem, to czyli wszystkie składniki od razu razem poza miodem i wodą, tak? Się upewniam, bo sporo kusi, by zrobić, tak świątecznie brzmi, a przecież niedługo święta, więc wymówka dobra. ()