Wpis z mikrobloga

Mirki, mam w grudniu zarezerwowany lot z Wiednia do Langkawi w Malezji z przesiadką w Kantonie w Chinach. Czas na przesiadkę w Kantonie oryginalnie był ok. 6h, ale 2 dni temu dostałem info, że lot Kanton-Langkawi jest opóźniony o 2 dni. Spotkał się ktoś z was z aż takim opóźnieniem lotu? Są jakieś szanse na to, żeby anulować rezerwację i odzyskać zwrot kosztów (China Southern Airlines to tanie linie lotnicze i zakupowany bilet był bezzwrotny, ale nie brałem pod uwagę, że aż takie jaja mogą sobie robić). Na razie jestem na etapie wymiany maili z których jak na razie nic nie wynika.
Lot liniami China Southern Airlines.
#kiciochpyta #pytanie #podrozujzwykopem #podroze #chiny
  • 8
@somek nie znam odpowiedzi na pytanie, ale China Southern to na pewno nie tanie linie lotnicze. Praktycznie każdy bilet jest bezzwrotny, ale w przypadku zmiany w rezerwacji przez przewoźnika powinna być opcja jej anulowania (ze zwrotem pieniędzy).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@somek: jeśli lecisz na jednym bilecie to muszą Ci ogarnąć lot do miejsca docelowego. Jeśli wybrałeś różne loty to dupa, musisz się starać o odszkodowanie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@somek: jeśli linie zapewniły dotarcie do miejsca docelowego to nic nie zrobisz raczej. Widocznie za mało biletów się sprzedało, z tanimi liniami tak bywa. Na przyszłość wybierz normalne albo bądź gotowy na takie niespodzianki. Coś za coś
@kotbehemoth: Też biorę to pod uwagę, ale to moja pierwsza wycieczka po za Europę i miałem w zamiarze spędzić to dość spokojnie bez utrudnień i nieprzewidzianych niespodzianek ;) Orientujesz się czy taką wizę załatwia się na lotnisku po przylocie, czy trzeba wcześniej załatwiać w ambasadzie?
@somek na lotnisku, idziesz normalnie do kontroli paszportowej, pokazujesz paszport i bilet i wbijają ci wizę (chyba max na 6 dni). W przypadku Kantonu możesz chyba nawet na tej wizie do sąsiednich miast jechać (w innych miejscach nie wolno opuszczać miasta). Ale serio jeśli ci nie pasuje zrób inbę, powiedz że musisz być konkretnego dnia i nie możesz być dzień później i niech zwracają kasę albo załatwią inne połączenie (ale to może