Wpis z mikrobloga

1 Pytanie o ubezpieczenia na zycie w pkobp przy kredycie hipotecznym. W otrzymanej symulacji kosztowej kredytu jest ono niewliczone w koszty jednak jest zapis: "dobrowolne z banku". U konkurencji często widziałem zapis że z oferty banku lub własne. To oznacza, że nie mogę posiadać własnego? W szczegółach symulacji jest zapis, że rezygnacja z takiego ubezpieczenie to podwyższenie marży o 0.10 p.p. To oznacza, że jeżeli wezmę je z oferty banku to marża spadnie o 0,10 p.p skoro w symulacji nie jest wliczone?
2 pytanie to czy przy wspólnym kredycie z żoną obydwoje musimy posiadac takie ubezpieczenie?
#kredythipoteczny
@EkspertPKO
  • 2
@raz_i2: nie wiemy jakie parametry wpisał doradca przygotowując symulację, w celu sprawdzenia, jaką marżę uwzględniała prosimy o kontakt z oddziałem.
Jeśli chodzi o ubezpieczenie na życie, to może obniżyć marżę, jeśli jest zawarte u nas.
@raz_i2: W przypadku banku PKP BP ubezpieczenie na życie nie jest obowiązkowe. Skorzystanie z ubezpieczenia powoduje obniżenie marży kredytu.

Jeśli w symulacji doradca banku uwzględnił obniżkę marży wnikającą z zakupu ubezpieczenia to rezygnacja z niego powoduje podwyższenia marży kredytu.