Wpis z mikrobloga

@lesny-demon W którymś odcinku Kompanii Braci była scena w której żołnierze Easy Company atakują okopy. Nagle trafiają na niemieckiego żołnierza który coś krzyczy z rękami ku górze. Jeden z Amerykanów na to ,,He says he's Polish"

Właśnie przez tą jedną scene znienawidziłem ten zasrany serial
@lesny-demon: a niesłusznie, bo kampania na Pacyfiku była bardziej zacięta i brutalniejsza, niż w Europie. Fajnie kręcić filmy o heroizmie spadochroniarzy z 101 Airborne, albo niedorzecznej sytuacji z Furii z Pittem, ale na Pacyfiku działy się gorsze rzeczy.
@lesny-demon Moge ci polecić bardzo fajny serial rosyjski, opowiadający o wojnie w Afganistanie z lat 80tych. Ten serial chyba się nazywał Caravan Hunters

To jest mini serial bo składa się chyba z 5 odcinków, ale jest warty oglądnięcia
@lesny-demon: to jest dopiero schiza i rozrost paranoi. Wiesz, że gdzieś tam czają się Japończycy i są gotowi zaszarżować na Ciebie w każdej chwili. Wilgotno, insekty, leje deszcz. Musisz odbijać wyspa po wyspie, bo Japończycy to fanatyczni wojownicy, do końca.
Same story było w Wietnamie.
@Tajemnicza_Melancholijna_Postac Czy aby na pewno? Wg mnie gdyby nie religie (a jest ich na świecie ponad 1500) nie byłoby połowy wojen.

Wg mnie instytucja o nazwie religia została wymyślona przez niebywale bystrych ludzi jako źródło zarabiania darmowych pieniędzy ... poprzez min straszenie demonami, diabłami i apokalipsą która nigdy nie nastąpi
@Granat556: W najbardziej krwawym w historii XX wieku, wojnę wywołali bezbożni naziści i komuniści(W sumie te ideologie też podpadają pod religię w pewnym sensie).Moim zdaniem religię wymyślono żeby zapanować w jakiś sposób nad społeczeństwem, i poskromić tę zwierzęcą, pozbawioną moralności stronę człowieka.
@Granat556: oni się tam bali wszystkiego. Skąd się wzięły #!$%@? o drzewach i krzakach mówiących po wietnamsku? Właśnie stąd. Wychodzili w dżungle na patrol i rozjebywały ich pułapki, snajperzy, zasadzki.
Taktyka search&destroy okazała się nieskuteczna.
Jeden z Amerykanów na to ,,He says he's Polish"

Właśnie przez tą jedną scene znienawidziłem ten zasrany serial


@Granat556: Jaja sobie robisz? Niemiec krzyczy, że jest Polakiem. Amerykanin tłumaczy drugiemu, co ten powiedział, na co ten drugi Amerykanin odpowiada "Would you believe it? There are no Poles in SS!"

Więc chyba powinieneś się przeprosić z serialem (;