Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1590
Jestem tolerancyjny, ale uważam, że PSBJ+ (programiści Perl, SQL, Bash, JS, i innych nieobiektowonormatywnych języków) nie powinni obnosić się z tym i epatować w miejscu pracy/uczelni. Nie obchodzi mnie co wyprawiają w swoich repozytoriach, ja im do edytora nie chcę zaglądać, ale powinni to zostawić dla siebie. Uważam, że nie powinni mieć dostępu do najmłodszych programistów, gdyż mogą im zepsuć edukację programistyczną już od podstawowego poziomu swoimi złymi praktykami. Czy widzieliście, żeby jakiś programista C/C++ obnosił się tym co robi ze swoimi pointerami? Czy programiści Javy chwalą się swoimi wyjątkami? Czy normalny programista pokazuje publicznie swoje sesje w debuggerze? NIE! Zresztą założę się, że sporo takich programistów PSBJ+ wcale nie są miłośnikami tych języków, po prostu są grubo opłacani przez zagraniczny kapitał, żeby wytworzyć modę na te obrzydliwości! Precz z "undefined"! Precz z niejawnymi rzutowaniami! Precz ze znaczącymi spacjami! Precz z zagnieżdżonymi zapytaniami!

KLASA I DZIEDZICZENIE – NORMALNE KODZENIE!

#pasta #heheszki #programowanie
  • 56
@norbert108: ja osobiście cierpiałem na tą przypadłość, ale lekarz przypisał mi typescript. Myślę, że dziedziczenie prototypowe jest obecnie całkowicie wyleczalne. Co do pozostałych dewiacji niestety się nie wypowiem.
@norbert108: Obiektowość i całe OOP to jedno wielkie przereklamowane gunwo.

Wciskane często na siłę, byle spełniać wymogi nabzdyczonych nowoczesnych trendów programistycznych.
Jedna prosta operacja bywa okopana tonami zbędnego kodu i utopiona w hektolitrach klas, dziedziczeń i innych polimorfizmów.

Programowanie strukturalne to jest sól programowania. Żaden obiektowy twór nie dorówna zgrabnemu, czysto napisanemu i seksownemu kodowi strukturalnemu.
Tylko numerowanie linii co 10 i goto w Quick Basic! W dowolne miejsce przechodzenie - normalne kodzenie. #gimbynieznajo


@marcinwlo: Dalej w niektórych zastosowaniach funkcjonują języki na nim wzorowane (chociażby na sterownikach przemysłowych).
@norbert108: Nauke programowania powinno sie zaczac od C - tak zaczynaja studenci informatyki. Dlaczego? Powod jest prosty. C rozdziela pewne epoki, tak jak narodzenie Chrystusa rozdziela czasy na dwie ery. Przed C istnialy jezyki takie jak Fortran czy COBOL (piszcie jakie znacie), ale po pojawieniu sie C praktycznie kazdy znaczacy jezyk czerpal garsciami z jego skladni: C++, PHP, Java, C#, JavaScript, dodajac cos od siebie. Kto w C bawil sie wskaznikami,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@norbert108: ludzie którzy zaczynają programować powinni być od razu uczeni obiektowych języków aby myśleć cały czas obiektowo. Sam zaczynałem od basic Pascal Delphi c i mimo że zawodowo od lat pisze w c++ i c# obiektowe myślenie nie jest dla mnie tak naturalne jak np mówiony język natywny
Inna wersja

Jestem tolerancyjna, ale uważam, że LKHT+ (programiści Lisp, Kotlin, Haskell, TypeScript i innych nieobiektonormatywnych języków) nie powinni się z tym obnosić i epatować swoją funkcyjnością w miejscu pracy/uczelni. Jeśli ktoś chce uprawiać rekursję to niech robi to w swoim repo. Ja im do IDE nie chcę zaglądać. Czy widzieliście, żeby jakiś programista C++ obnosił się tym co robi ze swoimi wskaźnikami? Czy programiści Javy chwalą się swoimi wyjątkami? NIE!
Ideolodzy