Wpis z mikrobloga

@kostunio:
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale pewnie chodzi o yerba mate "vacu" trzeba szukać yerb z dopiskiem "vacu" (pakowane próżniowo), takie yerby sa bardzo szczelnie zapakowane, niektóre Meta Mate mają takie opakowania (tutaj nie jestem pewien czy wszystkie), dodatkowo wiele yerb z Brazylii (Chimarrao) ma takie opakowania (Cambona, Barao i wiele więcej). Tutaj jak się wpisze w sklepie słowo Vacu to jest lista:
https://dobreziele.pl/szukaj?k=vacu
Zwykłe opakowania dają rade, nie ma co się ograniczać do yerb Vacu, chyba, że chodzi o coś innego, to na przykład La Merced jest opakowana w taki sposób:
http://swiatyerby.pl/wp-content/uploads/2015/03/Przod-srodek6-3-768x514.jpg
(srebrne opakowanie,
  • Odpowiedz
@DonislawDev: Dla mnie osobiscie walory smakowe sa drugorzedne. Wazniejsze jest dzialanie, czyli chce zeby poprawialo mi samopoczucie, pomagalo schudnac i dodawalo energii

Ja sobie zamowilem na poczatek taki zestaw, te probki (z wyjatkiem tych ktore mialy w skladzie miete po ktorej czulem sie dziwnie) byly calkiem spoko, przynajmniej na tle ekspresowej yerby w papierowych torebkach z Lidla po ktorej chcialo mi sie spac.

Yaguar, Guarani i Verde Mate to wedlug
kostunio - @DonislawDev: Dla mnie osobiscie walory smakowe sa drugorzedne. Wazniejsze...

źródło: comment_B3RTKFpNotuoSQeatpSIHDOB5Ss8CeGt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@kostunio: Miron, te trzy mate które wymieniłeś to u nas tak z lekka czarna lista ( ͡° ͜ʖ ͡°) Yaguar to niskobudżetowe siki, Guarani to dość pylasta odmiana i do tego paskudna w smaku nawet dla takiego fana goryczy jak ja, jedynie katuava jest 'nawet nawet'. Dlatego z tej całej trójki jak już to Verde Mate - jak kolega wyżej wspomniał mas iq czy cactus, ew
  • Odpowiedz
@kostunio:
Verde chyba z tych wszystkich najlepsza :P
Dla mnie to i tak jest niski próg yerbowy. Z tego zdjęcia to chyba najlepsza Soul Mate.
Yaguar ot bardzo lekka yerba, słaba w smaku, pusta, nie jest źle, ale są o wiele lepsze. Guarani o fuj, też są o wiele lepsze yerby.
Zamiast Guarani polecam Fede Rico
Zamiast Yaguar polecam La Merced? Ciężko mi ocenić yaguar.
  • Odpowiedz