Wpis z mikrobloga

@Cinkito: Widzisz, miales szanse przygarnac futbolowi nowego fana, a jedyne co potraficie napisac o pilce to "nie podoba sie, nie ogladaj". Tyle wiem i to robie. Pytanie tylko czemu wy to jeszcze ogladacie, skoro nic nie przemawia na jej korzysc...
  • Odpowiedz
@r3pr3z3nt: przemawia i to sporo, ale jak jesteś dorosłym człowiekiem to zakładam, że masz wyrobiony gust i światopogląd i nie sądzę żebym miał to zmienić kilkuzdaniowym postem.
Mogę napisać, że ja osobiście oglądam piłkę nożną bo to jest dla mnie jedyny sport w którym tak duże znaczenie ma taktyka. Porównując do innych sportów zespołowych to w takiej siatkówce jest drużyna lepsza i gorsza i praktycznie nie zdarzają się takie sytuacje
  • Odpowiedz
@Cinkito: Jesli chodzi o siatkę i taktykę, to przywołam tu ostatnie porażki Rosji z Australią i Polski ze Słowenią - takie sytuacje zdarzają się. Są jeszcze takie sporty jak hokej, ręczna, koszykówka... Wszystkie je łączy to i stawia w przeciwieństwie do piłki nożnej, że punktów/goli zdobywa się dużo. Dlatego nie ma tam wypaczeń sportowych - wolumen trafień to wolumen trafień - duża statystyka to trafniejsza statystyka. A w piłce nożnej
  • Odpowiedz
@r3pr3z3nt: ja to właśnie widzę dokładnie odwrotnie. Co do siatkówki to tam mi się nie podoba właśnie to, że drużyna może zdobyć więcej małych punktach, a przegrać mecz (tak jak w tenisie zresztą). Co do wypaczeń sportowych to przykładem takiej wypaczenia był właśnie mecz o którym pisałem, ale dla mnie takie niespodzianki są plusem.
A co do indywidualnej odpowiedniości no to moim zdaniem sednem sportów drużynowych jest drużyna, a nie
  • Odpowiedz
@Cinkito: Jesli chodzi o Slowenie, to przegralismy taktycznie, bo elementem taktyki w siatce jest rotowanie skladu, a tam zawiodlo znalezienie wlasciwych rozwiazan na boisku. Jesli na kazda pozycje masz po 2-3 utalentowanych zawodnikow, to mozna rotowac az siadzie - po to bogate kluby zapewniaja sobie mocne lawki. To byla niewykorzystana przewaga Polski w tym meczu.
  • Odpowiedz