Wpis z mikrobloga

dzieci, po prostu wasze rozwiązania są zbyt skomplikowane, dlatego ludzie idą w socjalizm, bo jest tam mieszanka socjal-kapitalistyczna która jest w działaniu po prostu uniwersalna

nie trzeba się głowić, wystarczy uciąć tu, dodać tam i się ma kasę

wam zajmuje dekady i lata by wygrać z socjalistami, a ludzie z natury to po prostu nieroby, jeśli się da to biorą, nawet wasz sośnierz stwierdził że to byłoby frajerstwo żeby nie brać

dlatego skupcie się na przedsiębiorcach i na podatkach... bo sami się wpuszczacie w maliny

#konfederacja #korwin #pis #4konserwy #ekonomia #gospodarka #wybory #polityka
  • 11
@jacieniemog28 nie stanąłeś nawet w tej samej okolicy co fakty więc nie bardzo jest z czym dyskutować. Oczywiście, że frajerstwo nie brać np 500+. Można po prostu traktować jako mały zwrot podatku z tych 50% pensji jaką oddaje się w podatkach. Nie wiem co znaczy uniwersalność koncepcji socjal-kapitalistyczna ale jeśli chodzi o to, że podoba się większości No to tak. Dlatego też np ja nie jestem libertarianinem tylko liberalem bo uważam że
@ruchliwy: dziecko, rozwiązania socjalno kapitalistyczne są po prostu lepsze, większość ludzi się na tym nie zna, co nie znaczy że to jest niemożliwe, to jest najzwyczajniej w świecie prostsze i nie wymaga przesadnego wysiłku o ile rząd panuje nad wydatkami [u nas nie] a ludzie to nieroby, w polsce prawie 6mln siedzi na socjalu
@jacieniemog28 czyli się ze mną zgadzasz że najważniejszy jest że rozsądek jest najważniejszy a rozwiązania zaproponowane w Polsce są nierozsadne?

Każde planowanie jest trudniejsze, mniej efektywne ekonomicznie ale bardziej medialne więc w ten sposób "działa". Jeśli 6 mln bierze socjal a pracuje 16 mln to znaczy że jest 16 mln pokrzywdzonych i 6 mln beneficjentów. Czy są tego świadomi czy nie to znowu sprawa medialnosci i wiedzy społeczeństwa.

Ekonomia mówi że są
PS. Używanie zwrotów "dziecko" lub "po prostu lepsze" jest conajmniej niemerytoryczne


@ruchliwy: dziecko... to jest... TO NIE JEST częśc dyskusji

1. ekonomia se może mówić, rzeczywistośc jest jaka jest, ludzie po prostu wolą proste rozwiązania
2. piszesz ogólniki, znowu jak wyżej
3. nikt nie jest pokrzywdzony bo problemem jest jedynie opodatkowanie pracy i nie, to nie jest kwestia świadomości a PRAWA

jezu z kim ja rozmawiam
@jacieniemog28
1)czyli masz sobie za nic prawa ekonomii i uważasz je jest bez znaczenia? Grawitacje też negujesz?
2) No wręcz przeciwnie przywołuje bardzo konkretne informacje poparte przykładami
3) czyli sam przyznales że jest problem. Nie tylko opodatkowanie pracy, bo to nie jedyne obciążenie ludzi jakie są zmuszeni płacić aby dać pieniądze komuś innemu.
No i tak właśnie się dzieje jak prawo ustalają ludzie nieświadomi.