Wpis z mikrobloga

Dwa pytania związane z Forexem i programowaniem, najpierw wstęp:

(jestem debilem uprzedzam) rok temu wpłaciłem sobie kilka stów i grając na mikroskokach tzn. tysięczne / 10-tysięczne części EUR/USD, jako studencik byłem w stanie zarobić sobie fajną premię do pensji (studenckiej), wchodząc co 15 min i ustawiając automat. Problem właśnie taki, że trzeba było robić to cały czas. Za jedną transakcję wpadało 1-5zł ale po jakimś czasie pamiętam, że procentowo dużo do przodu. Da się to jakoś zautomatyzować?

1. Czy jest w jakiś sposób nielegalne korzystanie z jakiegoś drugiego programu, który "steruje" tym co się dzieje na platformie? Może brokerzy tego zakazują? Czy nie są w ogóle w stanie tego sprawdzić? Chodzi mi o zautomatyzowanie tradingu za pomocą jakiegoś algorytmu tak jak to robią np. farmboty w grach XD

2. W czym najefektywniej byłoby napisać takiego bota? Miałby on mieć jakiś algorytm typu: kupuj wolumen 0.05, jak wzrośnie o 0,0005 to sprzedawaj. Jeżeli aktualnie jest jakieś ekstremum z danego wskazanego okresu, to nie kupuj tylko czekaj aż spadnie. Jeżeli zaczyna spadać poniżej jakiejś wartości to sprzedaj ze stratą itp.

Tak wiem, pieniądze same się bedą robić a ja będę pić szampana z modelkami (σ ͜ʖσ)

#forex #trading #gielda #programowanie
  • 7
@RyszardFeynman:

Może brokerzy tego zakazują?


Zależy od giełdy.

Czy nie są w ogóle w stanie tego sprawdzić?


Są.

Chodzi mi o zautomatyzowanie tradingu za pomocą jakiegoś algorytmu tak jak to robią np. farmboty w grach XD


Właśnie odkryłeś jak działa High Frequency Trading, który od dawna jest używany przez wielkie korporacje jak Goldman-Sachs. Przez to takie firmy płacą miliony za to by być o jeden budynek bliżej do giełdy na Wall