Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki :) czy korzysta z Was ktoś domowego LTE w plusie ? Zamieszkałem na wsi i nie ma za dużo alternatyw. Plus ma niby ciekawa ofertę że jak jesteś w zasięgu LTE to masz nielimitowany transfer danych ale czytam rózne opinię i podobno to ściema. Ktoś się może podzielić doświadczeniami ? A jak nie plus to może macie jakąś inna porpozycję ?

#plus #internet #lte
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wojtekwojtecki: z LTE to nigdy nie wiadomo, tak naprawdę to powinieneś kupić startery wszystkich dużych sieci i empirycznie sprawdzać co chodzi lepiej, a i tak za rok nadajnik może się zapchać i będzie dupa ¯\_(ツ)_/¯ a chyba każde łącze indywidualne przez LTE ma jakiś lejek w praktyce.
Zawsze normalne łącze jest lepsze, nie masz tam jakiejś sensownej radiówki? U kumpla na wsi mają światłowody doprowadzone do stacji bazowych, zestawiają 100Mbps i
@Specjalista_Plus dużo czytałem o tej ofercie bez limitu danych w zasięgu lte. Jest wiele opinii i komentarzy że jednak po wykorzystaniu limitu Internet zwalnia (pomimo zasięgu lte) do prędkości ślimaka. Nie napawa to optymizmem mnie jako potencjalnie nowego klienta
@Odczuwam_Dysonans bardzo dziękuję za odpowiedź. Ogólnie radiowy Internet jest ale jak przyszedł typ na wizję lokalną to powiedział że drzewa nie pozwolą na odbiór sygnału. Tak działkę mam osłoniętą trochę lasem ale myślałem że spróbuje. Neo też odpada.
@wojtekwojtecki: hmm, ciężka sprawa. LTE to zawsze jakieś ograniczenia itp, niestety wynika to z dużej ilości abonentów. Co do radiówki no to musi być widoczność z nadajnikiem, niestety... Ogarnij na mapabts.pl co masz na masztach w okolicy, najlepiej byłoby tak jak pisałem, spróbować ze starterem, no albo wziąć na próbę, czy pomijając limit transferu w ogóle prędkość Ci odpowiada, można myśleć o antenie kierunkowej żeby polepszyć zysk i kombinować z agregacją
@wojtekwojtecki plus nie ma nie ma nielimitowanego domowego, generalnie musisz czytać regulaminy zawsze, nigdy nie ufaj konsultantom, oni mają tylko tobie sprzedać. Ja bym to tak rozegrał, najpierw sprawdź gdzie masz nadajniki i który jest bliżej (widzę, że mirki dali już tobie namiary na btserch), później startery i testy (nawet na telefonie i speedtest) w godzinach 19-23, później porównanie ofert i PRZECZYTANIE REGULAMINU (w plusie to chyba nazywa się fup a w
@wojtekwojtecki: generalnie sytuacja wygląda tak, że póki co w każdym regulaminie masz zapis o czymś takim jak FUP. Zawsze w pierwszej kolejności schodzi Ci pakiet podstawowy na który masz zawartą umowę, później masz to „LTE bez limitu”, ale i tak ograniczenia w końcu się pojawią. Można przyjąć tak średnio, że po wykorzystaniu 100+ GB ponad podstawę ograniczenie się pojawi. Pytanie jak wygląda Twoje miesięczne zużycie? Bo jeśli będzie większe niż te