Wpis z mikrobloga

  • 0
@Variv: Bóg nie jest osobą. Bóg jest bytem, świadomością. Wszystko jest zrobione z Boga - byt i świadomość istnieją. Bóg istnieje.


Nie sprowadzajcie Boga do antropomorficznych wizji judochrześcijańskich.

@nemis A skąd wiesz jaki jest Bóg? Jeden wierny powie tak inny wierny powie inaczej. Wizja judeochrzescijanska to tylko jeden wariant z bardzo wielu. Sama świadomość to jeszcze niekoniecznie bóg.
  • Odpowiedz
@Variv: polegam na naukacch wschodnich, które dla mnie mają dużo więcej sensu i traktują "boga" jako pojęcie abstrakcyjne - więc powiedzenie że boga nie ma powinno brać na poprawkę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KrowaMleczna: czego nie rozumiesz @kiszczak mówi tylko o logicznym podejściu do sprawy i z tego punktu widzenia ma rację. Tak samo postępuje się w nauce. Stawiasz tezę i zbierasz dowody aż się potwierdzi albo sfalsyfikuje.
  • Odpowiedz
@Wiwer @KsiazePodziemi @Maciek5000

Ja przedstawie swoje fakty:
- nie mozemy przeczyc czemus co moze istniec poza granica podstawowej percepcji ludzkiej i moze miec wiele znaczen
- to że coś jest w internecie nie znaczy że jest prawdą
- morderstwo to umowny termin, co do okreslenia czy cos jest morderstwem czy nie mozemy sie moralnie spierac
  • Odpowiedz
#!$%@?ąc już od tego, że homoseksualizm jest jak najbardziej normalny i naturalny, ponieważ jest powszechnie występującą mutacją genu odpowiedzialnego za płodność.


@ruszka: mógłbyś mi, proszę, wyjaśnić, co rozumiesz pod pojęciem "powszechnie"? Bo trudno się porozumieć, jeśli dwaj dyskutanci nie mają wspólnej bazy znaczeniowej?
Ja ten wyraz rozumiem tak:

Słownik języka
  • Odpowiedz
@ghost18: kolejny naukowiec przyszedł XD. Ja się zastanawiam czemu tą logiką moich jednorożców albo świętego mikołaja nie bronicie tylko jakiegoś cieślę i dziadka w chmurze. I nie wycieraj sobie ryja nauką bo teorie naukowe da się prędzej czy później zweryfikować albo odrzucić a wasza fantastyka o wymyślonym bogu nie ma nic do tego
  • Odpowiedz