Wpis z mikrobloga

ten sam cringe jak ktoś się przedstawia i zamiast mówić swoje imię np "Jakub' to mówi "Jacob"


@TwujKoshmar: przedstawiam się Tomas jak rozmawiam z obcokrajowcami, bo niektórym ciężko wymówić 'sz'. Albo kumpel zamiast Krzysztof, mowi Kris, bo szwedzi sobie mało języka nie połamali na Krzysztofie. Nie widzę w tym żadnego cringu
  • Odpowiedz
@TwujKoshmar: Jakub jeszcze w miarę łatwo wymówić, ale spotkałem w życiu może z 2 obcokrajowców, którzy potrafili wymówić "Łukasz" poprawnie, więc od razu mówię "Lucas". ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i powodzenia z imionami jak "Zdzisław" xD


@i_need_money: Wystarczy powtórzyć odpowiednią ilość razy. Czasem przesylabować. Od kiedy mój kumpel z rumunii płynnie mówi Szczepan brzęczyszczykiewicz, to serio nie wierzę że nie nauczą się prostszych
  • Odpowiedz
Wystarczy powtórzyć odpowiednią ilość razy. Czasem przesylabować.


@Walenciakowa: super tylko w zdecydowanej większości przypadków (tak myślę że z 99%) przedstawiasz się osobie którą widzisz raz w życiu i nigdy więcej jej nie zobaczysz. Po cholerę męczyć ją nauką wymowy egzotycznych imion?
  • Odpowiedz
@TwujKoshmar: Tak, szczególnie jak musisz po kilka razy dziennie się przedstawiać i mówisz Marcin a oni „jak jak??” Bo nie ma litery ć w ich alfabetach. Już wole przestawiać się jako Martin niż tłumaczyć to po kilka razy dziennie, ze istnieje taki kraj w Europie wschodniej, który „ci” nie wymawia jako „si”. A jak już i tak wiedza, ze jestem Marcin to wymawiają jako Marsin.
  • Odpowiedz
@kemawir123: Cringe mam na stołówce u siebie w korpo. Firma cateringowa zatrudnia panie, które nie mówią po angielsku, a u nas sporo obcokrajowców każdego dnia. Ich rozwiązanie...

Krzyczeć. Ziemniaczki nałożyć? ZIEMNIACZKI NAŁOŻYĆ? A co do tego? SURÓWKA, tu są BURAKI. ZUPA RYŻOWA.

XD XD ryję za każdym razem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MPXD: nic bardziej mylnego. Gdybyś kupowała coś w Chinach to wiedziałabyś że sami sobie zmieniają imiona nawet na takie niepodobne, aby tylko łatwo było wymówić np. Anne, John, Tom. Dla nich liczy się biznes.
  • Odpowiedz