Wpis z mikrobloga

@kemawir123: ja przed momentem stałem w kolejce w żabce za chinczykiem, który kupował dwa opakowania krokietów z kapustą i pieczarkami, sos chinski, czosnek, imbir i limonki xd pewnie jakaś polska wersja sajgonek wjedzie na obiad ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ten sam cringe jak ktoś się przedstawia i zamiast mówić swoje imię np "Jakub' to mówi "Jacob"


@TwujKoshmar: ten sam cringe jak ktoś się przedstawia i zamiast mówić swoje imię np "Jakub' to mówi "詹姆斯", bo jest z Chin
  • Odpowiedz
@TwujKoshmar: Jakub jeszcze w miarę łatwo wymówić, ale spotkałem w życiu może z 2 obcokrajowców, którzy potrafili wymówić "Łukasz" poprawnie, więc od razu mówię "Lucas". ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i powodzenia z imionami jak "Zdzisław" xD

  • Odpowiedz
  • 13
@i_need_money ten sam problem. Jak gadam z kimś z zagranicy (na szkoleniu, jak przyjezdzaja do firmy klienci na kontrolę, jak jestem na randce z dziewczyna spoza Polski) to mówię ze Łukasz, ale może być Luke.

Juz nawet pomijam ze część ludzi mowila do mnie Michał ;(
  • Odpowiedz
@i_need_money: dziwne bo mam codziennie spotkania z ludźmi z całego świata i bardzo często wymawiają Łukasz w miarę poprawnie a przynajmniej się starają. Zdecydowana mniejszość nawet nie próbuje i od razu mówi Lucas. Nigdy się jako Lucas nie przedstawiam, bo tak na imię nie mam.
  • Odpowiedz
Jakub jeszcze w miarę łatwo wymówić, ale spotkałem w życiu może z 2 obcokrajowców, którzy potrafili wymówić "Łukasz" poprawnie, więc od razu mówię "Lucas". ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i powodzenia z imionami jak "Zdzisław" xD


@i_need_money: obcokrajowcy maja problem z prostym Piotr.
  • Odpowiedz
@TwujKoshmar: ale co w tym zlego ze idziesz obcokrajowcom na reke? Wiele razy angole probowali mowic do mnie Jakub a ja do nich ze nie musza wykrecac jezykow i Jacob jest spoko. Rozumiem, ze powinienem nalegac na 'Jakub' i rozdawac im wlepki 'Bog, honor, ojczyzna'
  • Odpowiedz
@peetee: u mnie też problem z wydawałoby się prostym Karol. Niestety ich mózgi nie ogarniają co się dzieje, bo Carol to imię żeńskie, więc często myślą, że zwyczajnie źle zrozumieli, dopytują czy miało być Karam, Karl czy co tam jeszcze. Albo jak po korespondencji gdzie rozmawiali z Karol w rozmowie telefonicznej oczekują żeńskiego głosu i zawsze kilka minut tłumaczenia, że Karol to facet xd
  • Odpowiedz
  • 6
@TwujKoshmar Jakub jest imieniem z naszego, europejskiego kręgu kulturowego, występuje pewnie we wszystkich europejskich językach i nie ma nic złego w tłumaczeniu tych imion na język, którym się w danym momencie posługujesz - dzięki temu np. portugalczyk rozmawiający z Tobą po angielsku rozumie, że Twoje imię to jego swojskie Tiago, może łatwiej Cię zapamięta dzięki temu. Tak samo jak tłumaczy się nazwy miast, raczej nie będziesz po angielsku mówil np. Warszawa, a
  • Odpowiedz