Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nemootji: Bo wszyscy mówią o tym że tam się w piątki pracuje 4h ale w ofercie pracy dostałem tydzień 40h więc zastanawiam się czy to jest 4x9 +1x4 czy jak u nas
  • Odpowiedz
@Joii: No z tego co kiedyś czytałem to P0lacy #!$%@?ą w #!$%@?, z tym się nawet sam spotkałem bo znałem kilka osób które spędzały w robocie po 10 czy nawet 12h. Nawet za zachodzie p0lacy kojarzą się głównie z #!$%@? w robocie z nadgodzinami i tanią siłą roboczą, tak jak u nas ukraińcy. Tak czy siak z pewnością Niemcy pracują średnio krócej nawet jak jest to mała różnica i sie
  • Odpowiedz
@Mystizer: XD no to tak jak pisałem wyżej - może w magazynach gówna i fabrykach azbestu, ale ja myślałem ze rozmawiamy o normalnych pracach
  • Odpowiedz
@Joii: No to moge sie mylic xd No ale mimo to i tak wydaje mi sie ze średnio Niemcy krócej pracują, byc moze roznica jest mala. No ale jednak jest. Więc podsumowując. @KornixPL Tak, w niemczech jest około 40h roboty w tygodniu. No chyba że pracujesz w jakieś branży gdzie ten czas może być krótszy.
  • Odpowiedz
@KornixPL: jest ok. 40 godzin w tygodniu. Ja przed zajściem w ciążę miałam najpierw 39, a potem mi zmienili na 35 przy takich samych zarobkach. U męża kiedyś też było 35 i przeważnie każdy pracował od pon do czw wiecej i w pt o 13 do domu. Zależy od pracodawcy duzo.
  • Odpowiedz
@KornixPL: Sa tacy co sie adoptuja. Natomaist ty niemieckiego nei znasz, nie twierdze ze bedzie ci konieczny, ale zyc miedzy ludzmi ktorych nawet nie rozumiesz przez dluzszy okres? Mieszkanie ze wspolpracownikami, a po wyjsciu z mieszkania na klatke- cala klatka to turasy
Tutaj bedziesz walczyl z psychika a nie zarobkami. Zycze sukcesow i samozaparcia.
  • Odpowiedz
@Fang: Firma z którą prowadzę negocjacje oferuje kursy niemieckiego, chcę się uczyć, na ten moment nie mam problemu żeby dogadać się po angielsku.
Chciałem uderzyć w Kanadę, ale tam jest to bardziej skomplikowane, wiza to jedno, szukanie pracy zza oceanu to inna sprawa
  • Odpowiedz
Tak czy siak z pewnością Niemcy pracują średnio krócej nawet jak jest to mała różnica i sie pomylilem i zbyt wyolbrzymiam.


@Mystizer: oni co chwilę mają jakieś święto i pracują znacznie krócej niż Polacy. Myślę, że w skali roku to jest jakieś 20%.
  • Odpowiedz
@KornixPL: Jedz do niemiec jezeli nie masz tutaj kogos kto bedzie cie hamowal. Byc moze tam odzyjesz. Mnie pozostawiona wiez doprowadzala do zniechecenia i podejscia do pracy jako przymusu. Po fakcie dostrzeglem jak relacja emocjonalna wypaczyla stosunek do ludzi i zadowolenia.
Dasz rade koluj hajs od Hansa, bo cwiartke mi wisisz parkowej ;-)
  • Odpowiedz