Wpis z mikrobloga

Widzę bardzo dużo komentarzy rozpływających się nad Bosakiem a korwiniści nie byli tak aktywni od dobrych kilku lat. Tylko kurde serio, zastanówcie się jeszcze dwa razy, czy naprawdę chcielibyście żyć w konfederackiej Polsce. Nie jesteśmy Arabią Saudyjską albo karaibską wysepką, żeby sobie pozwolić na aż tak niskie podatki albo w ogóle brak (Nie zrozumcie mnie źle, uważam, że polityka fiskalna PiS jest nieodpowiedzialna i trzeba to jakoś ograniczyć). Jestem socjalliberałem (nie, to nie to samo co socjaldemokrata) i wierzę w wolny rynek, ale model, który proponuje Konfa to państwo z dykty co najwyżej a nie wieżowiec Parówex na każdym rogu. Już nawet nie będę się rozpisywać jeszcze o zamordyzmie w kwestiach światopoglądowych, olewaniu globalnego ocieplenia i jak taka Polska by była odbierana na świecie.
#bekazprawakow #neuropa #korwin #bosak #tvpis
  • 10
zastanówcie się jeszcze dwa razy, czy naprawdę chcielibyście żyć w konfederackiej Polsce


@muzukashii: Po co w ogóle się tym zajmować? Korwin jest mi potrzebny w sejmie tylko i wyłącznie do gnojenia, patrzenia na ręce, wyszukiwania haków, wyzywania i jazdy z nimi.

O program partii to ja będę się zastanawiał, jak będą mieli 20% i więcej.

Nie rozumiem, dlaczego tępaki tego nie rozumieją i #!$%@?ą o programie u ludzi, którzy walczą o
@muzukashii: radykalne postulaty nie mają szans się zrealizować w brzmieniu jakie proponuje dana radykalna partia, jednak jeżeli nie będzie istniało skrajne skrzydło nie ma możliwości jakiejkolwiek zmiany w pożądanym kierunku. Nie ma i nie było dotąd partii, która faktycznie akcentowałaby kwestie wolnorynkowe i potem przystąpiłą do ich realizacji, przy czym frazesy w tej kwestii prawi praktycznie każda. W tym .N, wcześniej PO które rządziło 2 kadencje itd. To przykre, że radykalizm
@Fang: państwo zbierające pieniądze tylko na utrzymanie armii i policji, których może użyć jeszcze do zwalczania ludzi nie wpisujących się w wąski światopogląd władzy to raczej parodia państwa. To fakt, że PKB by najprawdopodobniej rosło szybciej, ale skutki na dłuższą metę mogły by się odbić czkawką. Na przykład, weźmy służbę zdrowia, gdyby była w 100% prywatna to zapewne spadły by trochę ceny, ale jeśli się jeszcze weźmie pod uwagę jak wzrosłyby
@ExaggeratedRumors: taka polityka socjalna jaką robi PiS, w sensie dawanie 500 zł każdemu po spełnieniu niedużych wymagań, bez patrzenia trochę bardziej szczegółowego na każdy przypadek to kosztowny i mało efektywny socjal. Na pewno nie brakuje osób, którym się 500 zł w ogóle nie powinno należeć, niektórym ewentualnie powiedzmy 100 zł i trochę jest jeszcze takich, którym pewnie dopiero gdzieś 700 zł by pomogło
@muzukashii: Pan pozwoli, spróbuje rozplatać powyższe myśli.
Nie jest możliwością zaplanować zmian o charakterze ogólnopaństwowym, aby kazdy je aprobowal z pominieciem wlasnego egoizmu. To jest istotna kwestia dlaczego mamy takie partie, takie programy, ruchy poróżniające wzgledem płci. Kazdy chce byc beneficjentem. Ja ma znizke na internet przy rozliczaniu pitu, to wszystko.
Aby zrozumieć dlaczego rozmowy o polityce nabierają takiego charakteru, należy dokonać podziału głosującyh na podgrupy.
Wnioski z tych grup są