Wpis z mikrobloga

#czytajwierszezwykopem #poezja Rafał Wojaczek, dla ciebie piszę miłość. Jeden z moich najbardziej ulubionych wierszy, ulubionego poety. #rafalwojaczek #tfwnogf

dla Ciebie piszę miłość

ja bez nazwiska

zwierzę bezsenne

piszę przerażony

sam wobec Ciebie

której na imię Być

ja mięso modlitwy

której Ty jesteś ptakiem

z warg spływa

kropla alkoholu

w niej wszystkie słońca i gwiazdy

jedyne słońce tej pory

z warg spływa

kropla krwi

i gdzie Twój język

który by koił ból

wynikły z przegryzionego

słowa kocham
  • 11
@pogop: Polecam Bursę, ten jego największy zbiór. To jest dopiero moc!

A co do Wojaczka, chyba ze dwa lata temu jakiś zespół wziął się za muzyczną interpretację i odświeżenie Wojaczka.

http://www.youtube.com/watch?v=-a8TwbE_r8M - Bursą zajęli się zaraz po Wojaczku. Ja do teraz nie wiem, co o tym myśleć. :)

I dalej, Wojaczka biografię wydawnictwa WAB widziałam ostatnio w Empiku przecenioną o 50%.

I najdalej, ostatecznie - polecam "Rafał Wojaczek, który był". Bardzo
@simsoniak: ten też jest świetny, co do książek o Wojaczku i w sumie pozostałych jemu podobnych, to dla mnie najważniejszą pozycją są "Kaskaderzy literatury" - świetna książka.
@simsoniak: ja w sumie też wyrosłem, najbardziej się tym jarałem, jak miałem 19-20 lat, ale sentyment nadal pozostał, żona o tym wie, więc mi kupiła tę książkę. teraz w sumie odświeżam sobie ulubione wiersze i odchamiam się nieco. Zaraz pewnie wezmę się za Bursę i Stachurę.
@pogop: Tylko wstyd, bo Bursę w jakiś bardziej wnikliwy sposób odkryłam dopiero na drugim roku studiów. :)

A Stachurę czytaj i posłuchaj "Pokocham ją siłą woli". I w sieci można znaleźć utwory, nagrania jego wykonań jego tekstów. I polecam film "Siekierezada". ;)
@simsoniak: posłuchałem sobie tej Fonetyki i podobają mi się, dzięki za podesłanie linku. świetną robotę odwalili, ale ja inaczej zupełnie łączę wersy i frazy, inaczej akcentuję poszczególne części wierszy. W piosence nie da się pewnie tego zrobić, ale i tak się cieszę, ze w końcu ktoś podźwignął muzycznie Wojaczka.