Wpis z mikrobloga

Wszyscy się śmieją że rodacy sprzedali się za 500zł… Przypominam, że wszystkie partie oprócz Konfederacji były za 500plus. Czyli sprzedało się 93% kraju

A dlaczego wygrał pis? A no dlatego że jako pierwszy zaczął realizować obietnice. Druga sprawa powodem zwycięstwa była słabość całej opozycji. Co opozycja miała do zaoferowania? Przed wyborami w 2015 straszyli polaków że PIS zniszczy kraj i nie ma szans na 500plus. Nic takiego się nie wydarzyło. Ludzie coś w końcu dostali, w końcu ktoś wypełnił obietnicę.

Pamiętajcie że demokratycznych wyborach większość wybiera a większość to przeciętni zwykli ludzie pracujący za 2.500. Dostali coś od rządu więc są wdzięczni i dalej głosują

A co proponowała KO/Lewica/PSL? Ulicę i zagranicę. Nie pochylili się nad losem tych zwykłych ludzi. Zamiast tego protestowali przeciwko temu co się dzieje w trybule czy na pokazywali się na paradach części od roweru – te problemy dotyczą raptem procenta czy kilku procent ludzi. Przeciętny wyborcza to tez taki który czeka kilka lat na prostą sprawę w sądzie a Wy ten układ broniliście.

PiS nie wygrał przez to że fantastycznie rządził tylko dlatego że dotrzymał obietnicy a opozycja była marna i słaba. Najpierw twierdzili że 500plus się nie da zrobić a gdy pis to zrobił to nagle zmienili zdanie i stwierdzili że dadzą jeszcze więcej xD
Marna to retoryka dla przeciętnego zjadacza chleba

Widzę to wszystko doskonale na przykładzie mojej kuzynki za pisem. Ona pracuje na poczcie za 2400 jej mąż jako nauczyciel 2800. Mają dwójkę dzieci - dostali 1000zł miesięcznie. Ktoś o tych ludzi zadbał. Dlaczego mieliby głosować na KO?

Przecież oni tylko krzyczą o jakiejś mitycznej konstytucji od 4 lat xD Przeciętny wyborca ma to gdzieś. Tyle w temacie

#wybory #pis #opozycja #4konserwy #neuropa #konfederacja
  • 33
  • Odpowiedz
@Xtreme2007: W jakie ładne słowa to wszystko układacie, ,,pochylić się nad losem zwykłych ludzi", ,,w końcu coś dał", mam rozumieć, że to z pieniędzy PiS'u tak? Wcale nie #!$%@? od społeczeństwa i nie zaniedbali innych publicznych sektorów na rzecz zdobywania swojego elektoratu. Pochylić się nad losem zwykłych ludzi można przez obniżenie podatków, a nie #!$%@? inflacji i masz łap 500zł jak masz dziecko (bo jak jesteś sam i nie masz to
  • Odpowiedz
@Korczaszko: Przyjacielu, ja opisałem przyczynę głosowania na PIS

Głosowałem na konfederację bo jestem przeciwnym by komukolwiek coś dawać

Śmieszy mnie jedynie że połowa gorących na wykop zajęta przez opisywanie jak to Polacy się sprzedali za 500plus. 93% to poparło

Większość ludzi nie zagłębia się w tematy inflacji xD Dostali coś w końcu co im obiecano. Zagłosowali więc.
  • Odpowiedz
@Xtreme2007: co do 500+ masz sporo racji tylko po co łączysz to z sądami? Co niby jest złego w obronie niezależności sądów? Tacy sami zwykli przeciętni wyborcy wychodzili na ulice ze świeczkami a ty ich obrażasz. PiS gówno zrobił w tej sprawie i ten przeciętny wyborca czekający latami czeka teraz jeszcze dłużej.
  • Odpowiedz
Wszyscy się śmieją że rodacy sprzedali się za 500zł…

blablabla

Widzę to wszystko doskonale na przykładzie mojej kuzynki za pisem. Ona pracuje na poczcie za 2400 jej mąż jako nauczyciel 2800. Mają dwójkę dzieci - dostali 1000zł miesięcznie. Ktoś o tych ludzi zadbał. Dlaczego mieliby głosować na KO?


@Xtreme2007: No czyli sprzedali się za 500+, w czym masz problem? xD
  • Odpowiedz
@BrakPomysluNaNick: Wiem, wiem że nic PIS nie zrobił. Piszę jedynie jak to widział przeciętny wyborca PiSu. A widział to tak że na sprawę czeka się XX lat, a PO broni zaciekle tych własnie sądów. Przeciętny wyborca nie wnika w sprawy trybunału czy konstytucji. Pierwsze skojarzenie dla niego to długie oczekiwanie na sprawę.
  • Odpowiedz
@Xtreme2007: przeciętny wyborca który nie jest debilem ani pisowskim betonem wierzącym w zamach smoleński i inne pierdoły, który zagłosował w zamian za 500+ czy inne rozdawnictwo raczej nie popierał upartyjniania sądownictwa tak jak i wielu innych działań PiS-u. Poza tym piszesz że zwykli ludzie co zarabiają 2,5k zagłosowali na PiS tak jakby na inne partie głosował kto inny. xD 10 milionów ludzi zagłosowało na opozycję, 25% więcej niż na PiS i
  • Odpowiedz
  • 0
@Vendetta0511 Czyli przeciwników kościoła jest mniej niż piszą na wykopie? Eureka

Niech się skoncentruja na rzeczach ważnych, np wycofaniu z 500plus. Jak będą mieć odwagę mówić ze program jest zły, za drogi to zobaczysz ze im skoczy poparcie
  • Odpowiedz
  • 4
@Vendetta0511 KO już pokazali co mają do zaoferowania przez 8 lat władzy, w tym #!$%@? połowy OFE. Mam nadzieję, że PO już nigdy nie będzie u władzy, bo zwykłych ludzi mieli w poważaniu spuszczając się nad prywaciarzami i wypinając tyłek w stronę zachodu
  • Odpowiedz
@Xtreme2007: chciałem tylko wskazać czym się różni wyborca PiS od wyborcy PO czy SLD ;) Ale spokojnie, na całym świecie tak jest, bo to książkowy sposób na uzależnienie motłochu od siebie.. czyli wychowaniu sobie niewolników. Człowiek, który ma majątek staje się niezależny a takiego już trudno doić.
  • Odpowiedz
Z czym wy sie tu nie zgadzacie? Przecież 100% tego co @Xtreme2007 napisał to prawda i nie ma tam ani słowa o słowach poparcia dla rządzącej władzy. Jest tylko rozmontowanie na części przyczyn dlaczego jest tak a nie inaczej.

Gdyby nie te części od roweru to bym nawet ten tekst przeklejał.
  • Odpowiedz
W jakie ładne słowa to wszystko układacie, ,,pochylić się nad losem zwykłych ludzi", ,,w końcu coś dał", mam rozumieć, że to z pieniędzy PiS'u tak?


@Korczaszko: przecież OP nie chwali PiSu tylko pisze jak to widzą wyborcy PiSu XD tak samo jak wyborcy Konfederacji często gęsto będą ignorować fakt, że to narodowcy z faszystowskim zacięciem, skoro realizują ich oczekiwania w sprawie podatków, czy wyborcy Lewicy będą ignorować fakt, że Lewica najchętniej
  • Odpowiedz