Wpis z mikrobloga

„A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre” (Rdz 1,31)

Istnieje mały robak zwany Loa Loa Filariasis. Ten pasożyt potrafi przetrwać wyłącznie w jednym środowisku – to znaczy pod skórą i wewnątrz oka istoty ludzkiej. Dzieci i starsi w rejonach tropikalnych (zazwyczaj najbiedniejszych) cierpią przez niego najbardziej. Choroba gwarantuje bolesną i powolną śmierć. Robak potrafi żyć w ciele gospodarza nawet 17 lat zanim ofiara umrze.

David Attenborough

#antynatalizm #katolicyzm #biologia #pasozyty
  • 9
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Alpha_Scorpii: Ej, przypieprzanie się do księgi rodzaju że hurr durr absurd jest głupie, odpowiadano na takie zarzuty nie raz nie dwa i w różny sposób

Może jedynie wobec jakiś protestanckich fundamentalistów wierzących mocno w kreacjonizmy i traktujących biblię jako nieomylną w każdym aspekcie ma sens.
@HAL__9000: Nie wiem, ja wierzący nie jestem ale z tym specjalnie problemu nie mam.
Generalnie rozbija się tu wszystko o rzekome natchnienie biblii, w jakim stopniu i w jaki sposób.
Gdyby przyjąć ważne jest przesłanie i tu jest jakaś opatrzność można uznać że to zbiór hebrajskiej mitologii.
Co jest oczywiście faktem ale uznać w ramach wiary.
@BartoszBarSeba:

Ej, przypieprzanie się do księgi rodzaju że hurr durr absurd jest głupie, odpowiadano na takie zarzuty nie raz nie dwa i w różny sposób


Zauważ, że tylko zestawiłem te dwa fragmenty - pozostawiąc odbiorcy dowolność interpretacji w zależności od jego inteligencji bądź - co ma miejsce w twoim przypadku - jej braku.