Wpis z mikrobloga

#pytanie do #optyk na temat #soczewki

Używam od 20+ lat okularów, ale czasem mam już ich serdecznie dość. Myślałem ostatnio o soczewkach, ale nie wiem czy dam sobie z nimi radę. Spotkałem kumpla sprzed lat pare dni temu i chodzi w soczewkach „30-dniowych” i z tego, co go zrozumiałem (nie wiem czy dobrze) zakłada je 1 dnia miesiąca i zdejmuje ostatniego, zakrapiajac codziennie oczy 2 parami kropli. Dla mnie ten wariant wydaje się super, bo nie trzeba grzebać w oczach codziennie, ale boje się czy przypadkiem nie jest to dużo mniej, nie wiem, higieniczne dla oka? Ze łatwo można je uszkodzić przesuszającą, zapominając o zakrapianiu?
Wydaje mi się, ze chyba najbardziej boje się, ze nie dam rady sobie z ich zakładaniem i ściąganiem.

Doradźcie proszę od czego zacząć, jak spróbować itd.

BTW - nie operacja nie wchodzi w grę (z przyczyn zdrowotnych).

#okulary #okularyboners #optyka #kiciochpyta #pytanie #okulistyka #okulista #pytaniedoeksperta
  • 7
@chozi: Optykiem nie jestem, ale soczewki nosze, uwierz to sie tylko tak wydaje z tym "grzebaniem w oku, nawet tego nie czuc bo oka nie dotykasz tylko soczewki.. Sciaganie polega na sciagnieciu jej w kąt i podebranie palcem od 2 strony zeby sie zgrubila" czego tez nie czuc :v
@chozi: Zakładania i ściągania soczewek nauczyła mnie okulistka, u niej też kupiłam soczewki. Także wydaje mi się to dobrą opcją na początek, dodatkowo dobierze parametry soczewki. Oczywiście później już kupowałam gdzie indziej, bo jednak narzuciła sporą marżę :)
Szczerze odradzam zakładania soczewek na miesiąc bez jakiejkolwiek przerwy, wydaje mi się, że nawet jak jest napisane, że to soczewki miesięczne to zaleca się zdejmowanie na noc. Oko musi pooddychać, parę razy zdarzyło
@KTMZ: Ok. A nosisz 1 dniowe czy miesięczne? Jakichś kropli używasz? Zamawia się je tylko u optyką czy można bezpośrednio gdzieś nie wiem - na stronie producenta?
Btw Dzięki za podzielenie się opinia.
@chozi Jak się nauczysz to ściąganie i zakładanie soczewek będzie zajmowało ci maksymalnie minutę dziennie.
Dużo siedzę na komputerze i niestety nie dałbym rady nosić soczewek przez 30 dni bez przerwy - oczy by mi zaschły.
Na pewno taki tryb noszenia jest mniej zdrowy od trybu dziennego.
Zacząć przygodę polecam od soczewek jednorazowych, by zobaczyć czy ci to będzie pasowało. Jak już ci się to spodoba to sam zrozumiesz co będzie dla
@chozi: Nie muszę chyba dodawać, że po paru razach zdejmowałam i wkładałam je "z zamkniętymi oczami"( ͡º ͜ʖ͡º)
No a tak na poważnie, to robię to niemalże mechanicznie. Początki są tylko trudne, jak zawsze zresztą :)
@chozi: Najpierw przejdź się do optyka żeby ci dobrali odpowiednie (soczewki się nosi trochę innej mocy niż okulary), tam też ci wytłumaczą co i jak, dostaniesz pierwsze opakowanie a potem to już chociażby z Allegro czy jakiegoś sklepu online