Wpis z mikrobloga

@night_witch95 po pierwsze zgadzam się z Tobą, że OP uważając, że kobiety nie mogą mieć depresji pisze bzdury i daje upust swojej nienawiści do kobiet samemu utrwalajc się w swoich przekonaniach. Ale obrażanie innych i atakowanie ich, mogłabyś sobie darować. Takkm ludziom trzeba wytłumaczyć, a nie atakowac. Podobnie jak ludziom z depresją trzdba pomagać, bo to choroba, tak samo jak i osobom, które tworzą własne, błędne wyobrażenia na niektore tematy, też należy
juz po tytule nie chcialo mi sie ogladac... "wyobrazalam sobie ze stoje na moscie" #!$%@?, dziesiatki ludzi codziennie STOI i czesto nie wraca drugi raz bo po prostu skacze... nie wspominajac o tych ktorzy zabijaja sie w ciszy, zdala od ludzi. moze depresje tez sobie wyobrazila??
@dabi: #!$%@? mnie ten odcinek niebywale. Mam znajomą która zmaga się z depresją. I to nie jest zwykła chandra czy cięższy okres w życiu. To jest #!$%@? choroba która objawia się tym ze nie masz siły wyjść z łóżka i pracować i czujesz się jak gówno przez 99% czasu. Tymczasem pani w filmiku ma „depresje” bo jej źle i ogólnie niedobrze. To jest poważna choroba przez którą tysiące ludzi rocznie traci
@dabi: To jakieś kpiny, i się dziwić, że ludzie nie postrzegają depresji poważnie. 5 tysięcy Polaków pozbawia się życia w ciągu roku, a w sumie nikt nic z tym nie robi. Żadnej kampanii, żadnych lekcji w szkole, zupełnie nic.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Granat556: akurat stwierdzanie że nie na depresji, bo uśmiecha się na zdjeciach jest #!$%@? argumentem. Popatrz chociażby na Chestera Benningtona z Linking Park - gość też się tylko uśmiechał, mial wszystko co chciał, jego życie było dużo lepsze niż tej laski, a miał depresję i się zabił. Albo chociażby Robin Williams, jemu też uśmiech nie schodził z twarzy.
Ty też nie wiesz czym jest prawdziwa depresja.
@dabi: obejrzałem połowę filmu i stwierdzam że się myslisz. Różowa ewidentnie miała lekką depresję, objawy sie zgadzają. Osobiście uważam że powinno się wziąć faceta do takiego filmu, z mocniejszą depresją bo ktoś może pomyśleć że przy depresji to można normalnnie pracować.
@dabi: Uwaga, wypok mówi jak masz się czuć! Jak się tak nie czujesz, to jesteś ch0jem, coorwą, oskarkiem i julkom! A tak na poważnie, to wysyp depresji jest związany z tym, że w angielskim "to be depressed" znaczy "mieć doła", a nie "mieć depresję". Ludziom niestety się to myli, ale nie powinno się wieszać psów na kimś, bo nie ma depresji klinicznej XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dariel: nie zawsze trzeba czy w ogóle się powinno traktować pobłażliwie kogoś, kto ma zwyczajnie paskudny charakter. Nie każdemu trzeba pomóc i nie każdy na tą pomoc zasługuje. Podam prostu, mocniejszy przykład, żebyś zrozumiał lepiej- dla mordercy też byś był taki uprzejmy, bo może miał przykre dzieciństwo i to go skłoniło do jakichś złych czynów. Spoiler, bardzo wiele osób trafiających do więzienia tak właśnie miało. Wystarczający argument, żeby traktować ich inaczej?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@hansschrodinger: bo można. Depresja ma różne rodzaje, u każdego człowieka wygląda inaczej, może się łączyć, bądź nie, z innymi problemami natury psychicznej i może mieć różne stadia rozwoju. Co nie zmienia faktu, że taka osoba się #!$%@? męczy i potrzebna jest jej pomóc. Ludzie mają wyobrażenia na temat chorób psychicznych rodem z filmów typu horror, demonizują te sprawy, bo jak ktoś idzie do psychiatry to "na pewno psychol i należy go
@night_witch95: Dobra, teraz tak patrzę i faktycznie masz racje, ale nie zmienia to faktu, że zbyt mocno reagujesz i powinnaś spuścić z tonu. Z twoich komentarzy wylewa się jad, dyskutujmy spokojnie i nie rzucajmy się sobie do gardeł.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Urawis: Jad to wylewają osoby takie, jak op, które BEZPODSTAWNIE umniejszają innym ludziom, leczą swoje kompleksy wyżywając się na innych, szufladkują itd. To, co widzisz w moich komentarzach, to dosadność, a nie jad więc proszę, nie myl pojęć. Po prostu tak kretyńskie zachowania i z dupy wzięte mądrości należy stanowczo tępić. Zbyt dużo osób się męczy i cierpi przez taki debilizm i zbyt często się słyszy, że ktoś nie skorzysta z
@night_witch95: ale ja nie mówię, by traktować ich pobłażliwe jak dziecko. Też kiedyś uważałem, że debil pozostanie debilem i nie zwracałem uwagi na to, co mają do powiedzenia inni, którzy gadają idiotyzmy. Są ludzie, którzy są ignorantami i takimi gardzę, ale są ludzie, którzy są niewyedukowani obracającym się w głupim otoczeniu, co powoduje takie, a nie inne poglądy na świat. Czy powinno obrażać się za niewiedzę? (i nie mówię tutaj o