Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 804
Czy własnoręcznie wykonanej szafie na przedpokój można plusa?

Wygląd to inspiracja z internetu. Nigdzie nie mogłem znaleźć takiej do kupienia, więc razem z tatą zrobiliśmy projekt, zamówiliśmy w stolarni elementy (poduszka i lustro zamówiony pod wymiar) i w dwa dni złożyliśmy.

Produkcja mebli to całkiem fajna zabawa, ale wcale nie wyszło tanio ;) Tyle, że naprawdę jest dobrej jakości.

#diy #stolarstwo #meble
resuf - Czy własnoręcznie wykonanej szafie na przedpokój można plusa?

Wygląd to insp...

źródło: comment_iTNAyJEpFnNJX6DPclqQD1vouRUq9p9G.jpg

Pobierz
  • 90
  • Odpowiedz
@resuf: Fajna, nawet bardzo. Z jednym "ale". Bez tych szafek u góry (jak w oryginale) człowiek się zastanawia po cholerkę ten "sufit" i ściana boczna. Nie myślałeś, by zostawić to otwarte, skoro nie planujesz dokładać nic do boku i na górze? Wizualnie zyskałbyś przestrzeń.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wieszocochodzi: nie chciałem. Nie wiem jak się to pisze bez sprawdzania w Google, więc pisałem z głowy. @rybsonk:
@Gari90: chciałem, żeby były plecy i było obudowane
@GregorGW96: no tanio nie jest, ale to mebel pod wymiar z płyt i okuć bardzo dobrej jakości. Do tego jest duża bo ma 2x2m. IKEA podobnych wymiarów wygląda cenowo tak samo, a jest wykonana z tektury, która rysuje
  • Odpowiedz
@resuf: Co miałoby tam być niesztywne bez ścianki bocznej i sufitu? Z prawej masz normalną szafę, u dołu masz zwykłe szafki. Same w sobie są sztywne, mogą być też przecież usztywnione od wewnątrz. Jedyne, z czym mógłby być problem bez ściany bocznej i sufitu to plecy. No ale jeśli chciałeś ten bok i sufit, to nie widzę problemu - jeśli tak ci się podoba, to OK. Nadal dobra robota :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@resuf: w zabudowie wygląda zajebiście. U ciebie wygląda paskudnie. Tutaj kontekst robi robotę a nie sam mebel.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gari90: no plecy lustro, szuflady, dół. Zresztą te plecy miały być, więc bez sufitu nie było by pleców.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@resuf: szkoda tylko że nie drewniana i że się nie pokusiłeś o dorobienie tych górnych szafek.
Ale ogólnie to propsy za samo wykonanie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@resuf: pewnie nawet więcej :/ ale i w wyglądzie proporcjonalna różnica wtedy, ale ja jestem fanatykiem drewna xD i tak jest spoko.
  • Odpowiedz