Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 384
@Kapitalista777: Życie w przeświadczeniu, że Polacy to mesjasze narodów i wszyscy jak jeden mąż ukrywali Żydów, stawiali się okupantom i wspierali partyzantów to taka sama skrajna głupota jak ciągłe przepraszanie za zbrodnie na mniejszościach, czy żądanie ciągłego przepraszania nas przez współczesnych Niemców. Może przyjdzie czas kiedy jedna i druga strona wbije sobie do łbów, że ludzie to tylko ludzie. Cześć i chwała tym którzy zasłużyli na miano sprawiedliwych, ale nikt
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@Kapitalista777: No nie zrozumiałeś... Nie kibicuję panu Stuhrowi po tej wypowiedzi. Co prawda nie widziałem całej, więc nie ocenię kontekstu, ale z tych kilku urywków wpisuje się w jedną ze skrajności o której pisałem.
  • Odpowiedz
@Garbator: lewaki to dziwne stwory. Dla nich wszyscy Polacy to zagorzali naziści i oczywiście żaden za nic nie ukryłby ani pół żyda. A Pilecki z kolegami to w ogóle czyste zło.
  • Odpowiedz
@zagu pieprzysz głupoty jak potłuczony, nikt nie udaje że wśród Polaków #!$%@?ów nie brakowało. Chodzi o to żeby po pierwsze nie bić się w cudze piersi, po drugie takie gadanie służy jedynie przypinanie Polakom latki antysemitów
  • Odpowiedz
@Kapitalista777: ja ani nie jestem (ani nie byłem) właścicielem niewolników, nikogo nie zamordowałem, a na decyzje moich przodków nie mam żadnego wpływu. Więc niech mi ktoś nie mówi, że coś "robiłem" jak tego nie robiłem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Chodzi o to żeby po pierwsze nie bić się w cudze piersi


No.. bo jak mowa o chwalebnych czynach to "my" albo "nasi przodkowie", ale jak o godnych potępienia to już "oni" albo "jednostki"
XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@marcelus: Mam wśród znajomych kilku skrajnych prawicowców. Są święcie przekonani, że o Polakach nie można źle mówić w kontekście sprawy żydowskiej, bo "my przecież pomagaliśmy Żydom". Nie przyjmują do wiadomości, że byli wśród naszych rodaków tacy którzy sprzedawali sąsiadów dla zysku, albo nawet ze strachu o swoją rodzinę. I tak jak oni tak i są ci którzy twierdzą zupełnie przeciwnie. I obie postawy są szkodliwe. Z jednej strony sztuczne wybielanie
  • Odpowiedz
Polacy myślą zero-jedynkowo. Skoro Polacy ratowali Żydów ryzykując życiem, to jak mogli ich zabijać? Ano tak, że jedni ratowali, inni kapowali, a większość martwiła się tylko o własną dupę. Tylko, żeby to zrozumieć trzeba się wyzbyć tego #!$%@? polskiego mesjanizmu...
  • Odpowiedz
@Kapitalista777:
"Pogrom krakowski – zbiorowe, gwałtowne akty przemocy wymierzone przeciwko ludności żydowskiej w Krakowie 11 sierpnia 1945 roku. W czasie pogromu jedna osoba została zabita, a wiele innych raniono.

Bezpośrednią przyczyną pogromu była pogłoska o rzekomym rytualnym mordowaniu przez Żydów polskich dzieci. Zajścia miały miejsce w kilku miejscach byłej żydowskiej dzielnicy Kazimierz. Splądrowano żydowskie mieszkania i lokale (w tym synagogę Kupa), pobito nieznaną liczbę osób. Niektóre ofiary pobicia były Polakami,
  • Odpowiedz
"Pogrom krakowski – zbiorowe, gwałtowne akty przemocy wymierzone przeciwko ludności żydowskiej w Krakowie 11 sierpnia 1945 roku. W czasie pogromu jedna osoba została zabita, a wiele innych raniono.


@trzeciodkonca: No #!$%@?, to faktycznie, zabili jednego człowieka, trzeba Polaków stawiać na równi z Niemcami i Ruskimi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz