Wpis z mikrobloga

JOKER
Krótko: 10/10 arcydzieło (jedyne co mi się troszkę nie podobało to dziwne przejścia między niektórymi scenami)
Długo: fabuła doskonała - wg mnie idealnie przeszli z chorego gościa który w życiu nie ma szczęścia do psychopaty którego bawi zabijanie, mroczny przygnębiający i momentami brutalny film (czyli taki jaki miał być) aczkolwiek ciężki, muzyka rewelacja - idealnie oddawała nastrój filmu (zwłaszcza po niektórych scenach) i jednocześnie napawała współczuciem, lękiem i gniewem (10/10), również kupiłem wszystkie plot-twisty, bardzo podobało mi się że z pozoru normalnie zaczynające się sceny kończyły się niezłym poziomem szaleństwa i przemocy, główny aktor b---a: dobrany perfekcyjnie, to jak mówił (jak tonował swój głos w niektórych scenach) i jak się ruszał idealnie pasowało do jego stanu emocjonalnego a jego śmiech (w tym ten przez łzy) nie był w żadnym stopniu sztuczny i w zależności od sceny Phoenix potrafił zagrać występujące, w trakcie tych napadów śmiechu, różne stany emocjonalne, inne postacie jak dla mnie dobrze zagrane i mające interesujące wątki aczkolwiek Joker je przyćmił, humor szczątkowy ale to bardzo dobrze (a jak występował to było zarazem śmiesznie i strasznie), a na koniec NAJWAŻNIEJSZE: ten film ma piękny przekaz i prezentuje w bardzo odważny sposób poważny problem który nie jest zbyt często poruszany, dlatego uważam że jest to jeden z najlepszych filmów jakie powstały w XXI wieku
#film #filmy #joker #kino
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nbhd: Joker to bardzo dobry film, genialna główna rola, świetna muzyka i zdjęcia, ale bez przesady z tym że to arcydzieło, bo tak nie jest. Film ma wady, pretensjonalny, z bardzo kiepską reżyserią, uważa, że widzowie to debile i nic nie zrozumieją, próbujący coś powiedzieć, ale z miernym skutkiem. I nie rozumiem co masz na myśli z tym pięknym przekazem. Jeżeli chodzi o to, żyjemy w społeczeństwie no to wielkie
  • Odpowiedz