Wpis z mikrobloga

Mireczki mam pytanie. Testuję nowe ogrzewanie w domu i zastanawiam się czy jest jakaś opcja żebym wiedział kiedy kocioł gazowy pracuje. W tej chwili mam regulator temperatury Salus 091FLRFv2 który działa na zasadzie zwarcia/rozwarcia styku w kotle i jak na razie jest ok jednak zależy mi na tym, żebym wiedział kiedy właśnie ten styk jest zwarty/rozwarty (mam wrażenie że nie wszystko działa jak należy - na wyświetlaczu włączona jest ikona sygnalizująca pracę kotła jednak ten jest wyłączony - zdarzyło się kilka razy)

Czy jest jakaś opcja żeby to ogarnąć? Mam gdzieś jedną sztukę #shelly 1 i #sonoff basic - oczywiście mogę coś dokupić, ważne żeby działało tak jak chcę ;) Najlepsza opcja dla mnie to urządzenie działające z #homekit (wystarczy ikona On/Off)

#smarthome #smartdom
  • 1
@cebulion: no bo taki sterownik "pokojowy" on/off to jest po prawdzie szajs ;) w sensie regulacji czegokolwiek w domu.
Kocioł gdy normalnie działa i jest włączony na stałe - to stabilizuje temperaturę wody w obiegu. I to mu dobrze wychodzi, woda cały czas krąży, i w zależności od przymknięcia się zaworów w grzejnikach - albo się wychładza w nich, albo nie - i wraca gorąca do kotła, więc kocioł jej nie