Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja #opel #vectra

Mirki, chcę wygłuszyć sobie samochód. Dokładnie to drzwi i bagażnik (combi here). Czego do tego użyć? Oczytałem sie o matach bitumicznych, piankach itd i już sam nie wiem.

Wstępnie myślałem żeby dać piankę kauczukową na plastikową część drzwi od środka, a na blachę matę butylową 2/2.5mm...

Jak sądzicie, spisze się to? Czy ewentualnie polecicie coś innego?
  • 17
@kurazjajami: Są specjalne maty wygłuszające do samochodów. Zależy jaki rodzaj hałasu chcesz wytłumić. Ideał to jest mata biutmiczna + na to pianka. Tyle, że to drogie, ciężkie i zajmuje sporo miejsca pod tapicerką. Ja wyklejałem hybrydą, bitumiczno-piankową przednie drzwi i byłem zadowolony.
@kurazjajami: Też posiadam Vectrę (C). Swoje auto wygłuszyłem matami butylowymi (drzwi i maska, w kolejce jeszcze bagażnik). Na boczki dałem piankę kauczukową, jak chcesz namiary to pisz priv. Nie wymaga to dużego nakładu pracy, efekty super. Na szybko podpowiem, drzwi-blacha mata butylowa 3mm, boczki drzwi, pianka kauczukowa minimum 6mm (jak masz miejsce daj grubiej)
@kurazjajami: jak ma być tanio to taśma dekarska, serio. Za 100zł kupisz rolkę 30cm na 10m w markecie budowlanym, wygłuszałem w 2 autach drzwi i w pierwszym użyłem mat z bitmat.pl za ponad 300zł a w drugim wystarczyła rolka taśmy dekarskiej, efekt był taki sam czyli bardzo dobry. Na wiosnę będę wygłuszał drzwi w obecnym aucie i zrobię to taśmą ewentualnie zamówię jakieś pianki pod tapicerkę dodatkowo.
@elemenTH: Wiesz co, kupiłem już sobie maty butylowe + pianka kauczukowa na przednie drzwi, ale jak tak mówisz to spróbuję klapę bagażnika z bagażnikiem tą taśmą wyciszyć.

@Gadgetztan: na drzwi wziąłem butylową 2mm + pianka kauczuk 6mm. Coś chyba powinno to dać. Jak będziesz bagażnik wyciszać to zamierzasz oklejać klapę bagaznika?
@kurazjajami: @budus2: @elemenTH:
Ja kiedyś leciałem po furze taśmą dekarską + kilka mat, które dostałem w zestawie do głośników. Z taśmą jest faktycznie dużo zabawy i problemów. No i pamiętaj, że auto dużo cięższe. Jeśli chcesz osiągnąć jakiś sensowny, prawdziwy efekt wyciszenia to trzeba by polecieć po całym samochodzie, łącznie z podłogą, a to już nie takie proste jak wyciszanie drzwi - czyt. zdjęcie boczków i przyklejenie mat.. (