Wpis z mikrobloga

Co wy na to? Mam taki pomysł, może to się wam wyda ciekawsze... Chętni podaliby mi swoje adresy btc. Jutro zrobiłbym jakaś zbiorczą (albo dwie) transakcje na te wszystkie adresy. Wszystko na żywo opisane na mirko, podałbym Id tx I napisał kiedy będzie rozgłoszona. Wszyscy by mogli ją widzieć w mempolu, w exploratorze itd. Właściciele mogliby ewentualnie w swoich portfelach sprawdzać co pokazują, co widać itd (przetestowalibyśmy za jednym zamachem różne portfele). No i ta tx by nie doszła ostatecznie do skutku.

Co najlepsze to jak teraz testowałem, to jakoś dziwnie to wygląda i szczerze bardzo nędznie....
Na test dzisiaj wziąłem mycelium I coinomi na szybko i tragedia... Żadnego info o double spendzie, nawet kiedy już tx przestawała być poprawna pod potwierdzeniu double spends, to w portfelach dalej była widoczna tx przychodzącą, czekająca na potwierdzenia. Żadnej reakcji... Restartowałem portfele, odświeżam i nic :/
Dopiero jak wymusiłem resynchronizację, to zniknęły te niepotwierdzone przychodzące tx.
W samouraiu trochę lepiej, bo przynajmniej po odświeżeniu znikała tx... ale bez niego sam nic nie pokazywał. Tyle że robiłem to z rbfem, myślę że z tx bez rbf inaczej to powinno wyglądać, bo obecnie to bardzo dziwnie, wychodzi. Większość eksploratorów po rozgłoszeniu drugiej tx Po prostu poprzednia z niższym fee wywala, znika jakby jej nie było! Najgorsze ze Mempool nie był na tyle zapchany żebym długo mówił się bawić, testować to, bo szybko ta doublespendowa się potwierdzała... Muszę więcej testów zrobić, to wygląda bardzo dziwnie. Wręcz jakby pomagało w doublespendzie. Prawie nic nie pokazuje że jest konflikt, węzły nie odrzucają, a starsza po prostu kasują jakby jej nie było, tyle że w portfelach jest widoczna! :)

Cholera, muszę więcej testów. Potrzebuję mocno zapchany mempool bo to dziwne wszystko... Kiedyś to wyglądało inaczej (lepiej?!?!??).

Co byście powiedzieli na tego typu wspólny na mirko wielki test? Więcej oczu, więcej portfeli, analizy, byłoby lepsze. No i każdy mógłby na żywo obserwować jak to wygląda... Jedynie problem to z zaufaniem do większości. Jak część osób stąd mi podrzuci adres, to spoko wiem że to ich i nic takiego. Jednak z większością ludzi wolałbym jakaś weryfikację, bo zaraz masa dzbanów popodrzuca adresy jakichś giełd, płatności za coś itp. a później będzie tu na mnie że pomogłem kogoś oszukać (w końcu upublicznię wszystko co robię).... Wiec, większość osób musiałaby mi udowodnić że jest właścicielem podanego adresu, najlepiej podpisać coś kluczem i mi podrzucić. Wiem że większość ludzi będzie miała z tym problem, więc można jeszcze zrobić jakiś ruch na tym adresie, np powiem przesłać z niego jakąś wartość byle gdzie (sami do siebie). Podobnie jak ze słynnym dowodem depozytu mt.gox :P

https://www.smartbit.com.au/tx/7a2a6f66e87ed4e72d85ba7a82eda1572605c3330c461e171f58d7ff2763ac63

Accounts with the equivalent of more than $8,750,000 were affected.[25] In order to prove that Mt. Gox still had control of the coins, the move of 424,242 bitcoins from "cold storage" to a Mt. Gox address was announced beforehand, and executed in Block 132749


Ktoś chętny?

#bitcoin #kryptowaluty
cyberpunkbtc - Co wy na to? Mam taki pomysł, może to się wam wyda ciekawsze... Chętni...

źródło: comment_XTuRUm9C5Aa0pzmlRBNgqshBSvk1SVSx.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
Eeech, jak się nie pozbiera do jutra więcej, to nie ma sensu takie coś. Te portfele to mógłbym sam przetestować. Chciałem żeby było więcej różnych :/
  • Odpowiedz