Wpis z mikrobloga

Co wy na to? Mam taki pomysł, może to się wam wyda ciekawsze... Chętni podaliby mi swoje adresy btc. Jutro zrobiłbym jakaś zbiorczą (albo dwie) transakcje na te wszystkie adresy. Wszystko na żywo opisane na mirko, podałbym Id tx I napisał kiedy będzie rozgłoszona. Wszyscy by mogli ją widzieć w mempolu, w exploratorze itd. Właściciele mogliby ewentualnie w swoich portfelach sprawdzać co pokazują, co widać itd (przetestowalibyśmy za jednym zamachem różne portfele). No i ta tx by nie doszła ostatecznie do skutku.

Co najlepsze to jak teraz testowałem, to jakoś dziwnie to wygląda i szczerze bardzo nędznie....
Na test dzisiaj wziąłem mycelium I coinomi na szybko i tragedia... Żadnego info o double spendzie, nawet kiedy już tx przestawała być poprawna pod potwierdzeniu double spends, to w portfelach dalej była widoczna tx przychodzącą, czekająca na potwierdzenia. Żadnej reakcji... Restartowałem portfele, odświeżam i nic :/
Dopiero jak wymusiłem resynchronizację, to zniknęły te niepotwierdzone przychodzące tx.
W samouraiu trochę lepiej, bo przynajmniej po odświeżeniu znikała tx... ale bez niego sam nic nie pokazywał. Tyle że robiłem to z rbfem, myślę że z tx bez rbf inaczej to powinno wyglądać, bo obecnie to bardzo dziwnie, wychodzi. Większość eksploratorów po rozgłoszeniu drugiej tx Po prostu poprzednia z niższym fee wywala, znika jakby jej nie było! Najgorsze ze Mempool nie był na tyle zapchany żebym długo mówił się bawić, testować to, bo szybko ta doublespendowa się potwierdzała... Muszę więcej testów zrobić, to wygląda bardzo dziwnie. Wręcz jakby pomagało w doublespendzie. Prawie nic nie pokazuje że jest konflikt, węzły nie odrzucają, a starsza po prostu kasują jakby jej nie było, tyle że w portfelach jest widoczna! :)

Cholera, muszę więcej testów. Potrzebuję mocno zapchany mempool bo to dziwne wszystko... Kiedyś to wyglądało inaczej (lepiej?!?!??).

Co byście powiedzieli na tego typu wspólny na mirko wielki test? Więcej oczu, więcej portfeli, analizy, byłoby lepsze. No i każdy mógłby na żywo obserwować jak to wygląda... Jedynie problem to z zaufaniem do większości. Jak część osób stąd mi podrzuci adres, to spoko wiem że to ich i nic takiego. Jednak z większością ludzi wolałbym jakaś weryfikację, bo zaraz masa dzbanów popodrzuca adresy jakichś giełd, płatności za coś itp. a później będzie tu na mnie że pomogłem kogoś oszukać (w końcu upublicznię wszystko co robię).... Wiec, większość osób musiałaby mi udowodnić że jest właścicielem podanego adresu, najlepiej podpisać coś kluczem i mi podrzucić. Wiem że większość ludzi będzie miała z tym problem, więc można jeszcze zrobić jakiś ruch na tym adresie, np powiem przesłać z niego jakąś wartość byle gdzie (sami do siebie). Podobnie jak ze słynnym dowodem depozytu mt.gox :P

https://www.smartbit.com.au/tx/7a2a6f66e87ed4e72d85ba7a82eda1572605c3330c461e171f58d7ff2763ac63

Accounts with the equivalent of more than $8,750,000 were affected.[25] In order to prove that Mt. Gox still had control of the coins, the move of 424,242 bitcoins from "cold storage" to a Mt. Gox address was announced beforehand, and executed in Block 132749


Ktoś chętny?

#bitcoin #kryptowaluty
cyberpunkbtc - Co wy na to? Mam taki pomysł, może to się wam wyda ciekawsze... Chętni...

źródło: comment_XTuRUm9C5Aa0pzmlRBNgqshBSvk1SVSx.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@fervi: Ale dokładnie na tym to polega :D
Jeżeli mi się nie udało, to bierzecie wszystko. Ja sobie już przygotowałem do testów równo 0,01 BTC wpłacone na nowy portfelu do tych celuów. No wiadomo że wszystkiego wam nie wrzucę jednocześnie. Podziele to na kilka części do róznych testów, ak dziwnie to wygląda ze zamiast zwykłego opisu, aż jestem ciekaw i chcę testowac rózne warianty, bo to dziwne się wydaje) ale jakaś
  • Odpowiedz
No i jak ktoś chętny to pisać tu. Najlepiej jeszcze jakiego portfela by użył, na czym sprawdzał... Przydłaoby się wiele różnych. Nie musi być jutro, może być na dniach, zależnie jak byśmy się zorganizowali szybko. A najlepiej gdyby zaufani znajomi bitcoinowcy na raz zrobili testa kilku portfeli (was nie muszę weryfikować)
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc:
-----BEGIN BITCOIN SIGNED MESSAGE-----
15GZaXMawEFFh7EQg2Nq92JS4cHqxWv4Zy
To jest moj adres.
-----BEGIN SIGNATURE-----
15GZaXMawEFFh7EQg2Nq92JS4cHqxWv4Zy
HyGwgcmgNRvUPtXilzui7N+7y+6xZ1RsvGsA4vooZC2DvNqTcAeeQ0cdnHC42IhZFFz8b/Hp1U0zUTikQhbSAdM=
-----END BITCOIN SIGNED MESSAGE-----
  • Odpowiedz
@fervi: A spier... przecież electrum poszedł na pierwszy ogień u mnie a i z niego robię te transakcje :P
(choć z samouraia też sprubuję, bo ma mozliwość podpisania wskaznej utxo, utworzenie raw bez rozgłaszania, oraz rozgłaszanie wszelkich rawów, jak chyba żaden inny mobilny ma takie funkcje).

No weź #!$%@?, nie mozesz np green walleta założyć do tego testu i czegos innego?
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc:
-----BEGIN BITCOIN SIGNED MESSAGE-----
15GZaXMawEFFh7EQg2Nq92JS4cHqxWv4Zy
To jest moj adres.
100x KEK
Bede testowal hodler tech.
cyberpunkbtc
-----BEGIN SIGNATURE-----
15GZaXMawEFFh7EQg2Nq92JS4cHqxWv4Zy
IHvrJ4mhS9kHE1ix6dErqyZ73Xe0IQc122veWb7O5VgxkAY9wKu6u3lIpULXK/3oTmAU+098OdxHynBZ5+PCEW4=
-----END BITCOIN SIGNED MESSAGE-----
  • Odpowiedz
-----BEGIN BITCOIN SIGNED MESSAGE-----
15GZaXMawEFFh7EQg2Nq92JS4cHqxWv4Zy
To jest moj adres.
100x kek
Bede uzywal hodler tech.
cyberpunkbtc
-----BEGIN SIGNATURE-----
15GZaXMawEFFh7EQg2Nq92JS4cHqxWv4Zy
IL6pRp0lnlkV74IXHga4odnpgB9T16Wp4XxCBMwSMlpL7eRGcylXnLn4fLDKugvdI4IB/FMyn7uBJwwj2o4adrE=
-----END BITCOIN SIGNED MESSAGE-----
  • Odpowiedz
@100x: potwierdzone. Tylko napisz jaki to portfel. W ogóle w czym ty to podpisujesz? Używasz webowego? (°°

@slavas: wolałbym jakaś weryfikację...
Nie musisz odsyłać "jakby coś" , poza tym nie będzie nic takiego.... :P
  • Odpowiedz