Wpis z mikrobloga

zacząłem się uczyć traidingu na giełdzie bitbay.net i zastanawiam się po co są w ogóle opcje zakupu/sprzedaży typu stop (stop limit, stop market). Po co bawić się w ustawianie kursu przy którym oferta trafi do orderbooka. Przecież mogę od razu wystawić prostą ofertę do orderbooka i ona sobie będzie tam czekała na realizację. Nawet jeśli kurs sprzedaży/zakupu będzie bardzo oddalony od aktualnego. Nie mogę pojąc po co są te opcje stop. Może ktoś doświadczony mi to wytłumaczyć łopatologicznie?

#kryptowaluty #bitcoin #bitbay
  • 29
@CommonQuestions widzę, że wszyscy mówią, ale nie powiedzą o czym.
Stop limit - coś jest warte 100pln, liczysz na to że pójdzie do góry, ale na wypadek jakby zaczęło spadać, ustawiasz sprzedaż w razie jakby spadło do 85pln. Jeśli wystawił być taka ofertę, to po prostu by sprzedało za 85, bo cena jest 100, więc ktoś kupi po taniosci. Jak ustawiasz stop limit, to system wystawi Twoje dobro JEZELI cena spadnie do
@CommonQuestions nie. Do zakupu po prostu ustawiasz cenę, która Cię satysfakcjonuje (poniżej bieżącej) i liczysz na to że spadnie na tyle,żeby weszła transakcja, albo po prostu kupujesz po cenie. Stop loss używasz wtedy, gdy już masz walor. Służy do tego, żeby nie stracić za dużo przy gwałtownych spadkach.
@Obruni: @CommonQuestions: Oczywiście, że ma. Jeśli nie kupujesz, bo sądzisz, że spadnie, a tu nagle w nocy, albo gdy Cie nie ma kurs zacznie lecieć jak #!$%@? do góry to prześpisz okazje. Więc ustawiasz sobie scenariusz także odwrotny i kupi Ci automatycznie, jeśli cena wzrośnie do danego poziomu, np. gdy wyjdzie górą z jakiegoś trendu.

Trzeba byc przygotowanym i na spadki i na wzrosty.
@fervi zgodnie z informacjami jakie publikowaliśmy w tamtym czasie w sprawie o której wspomniałeś zostało złożone zawiadomienie organom ścigania i aktualnie sprawa jest w toku. @CommonQuestions jeśli chciałbyś dowiedzieć się jak działają różne opcje na naszej platformie to zapraszamy do naszego "Centrum pomocy" lub kontaktu z supportem i chętnie odpowiemy na wszystkie pytania :)
@Bitbay: Certum pomocy bardzo skąpo opisuje te funkcjonalności ograniczając się jedynie to technicznego opisu sposobu działania. Kontaktowałem się z supportem i dowiedziałem się tyle co w Centrum Pomocy. Potrzebowałem dobrego przykładu żeby zrozumieć kiedy stosować te różne opcje.