Wpis z mikrobloga

Może mnie ktoś oświecić co robię nie tak. Wpis się dodaje ale obrazek nie. Żadnych komunikatów błędu

url = f'https://a2.wykop.pl/Entries/Add/{appkeyparam}{tokenparam}{usrkeyparam}'

data = {'body': entry}
myfiles = {'embed': open('pic.png' ,'rb')}
tajny = f'{secret}{url}{entry}'

r = requests.post(url, data=data, files=myfiles, headers=sign
data(tajny))

Jak dodaję zdjęcie z linka, wtedy nie ma parametru files, tylko link jest w data. To wszystko jest ok. A jak próbuję z obrazek z dysku, to amba. Niby się dodało a obrazka nie ma.

#python #wykopapi
  • 12
Więc zanim się wypowiesz to najpierw się coś dowiedz


@OPcodeRTI: no tak… mogłem przewidzieć, że Wypok.peel zamiast zrobić normalne REST-owe API to musi cudować z czymś swoim ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@OPcodeRTI: chyba wiem. Za to nie wiem dlaczego Ty się tak irytujesz. Człowiek pomóc jakkolwiek próbuje, a Ty tylko marudzisz. Nie pokazałeś nawet najważniejszego o czym napisałem - zwrotki z serwera, więc nie wiadomo czy tam nie bylo czegoś napisane.
przecież to jest restowe API


@OPcodeRTI: no właśnie widzę po tej dokumentacji co mi pokazałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To, że walisz do tego po HTTP nie znaczy od razu, że to ma związek z REST-em. To co Wypok przedstawia nijak ma się do struktury URL-i z REST-a: https://en.wikipedia.org/wiki/Representational_state_transfer#Relationship_between_URI_and_HTTP_methods

Samo to cudo /Entries/Add przeczy idei powyższego. Powinien być po prostu POST /Entries i tyle. I bez cudowania
@morsik: ja się nie znam na api, programuję dla fanu, po pracy ale pytałem o konkretną rzecz a akurat to co brakowało było częścią parametru files biblioteki requests, więc nijak się miało do wykopu ¯\_(ツ)_/¯
szkoda się nie zorientowałeś, przy takim doświadczeniu z różnymi API...
szkoda się nie zorientowałeś, przy takim doświadczeniu z różnymi API...


@OPcodeRTI: no tu akurat masz rację, bo moje pytanie o ten auth był bezsensowny. Skoro coś Ci publikuje to znaczy, że auth jest ok.

No ale jak się nie znasz to zawsze można posłuchać innych (choć w tym wypadku jak widać źle doradzałem).

Jak chcesz pomocy to Ci mogę to przejrzeć i wrzucić rady na GH ;)

@morsik: jak chcesz, ale jak napisałem, robię to dla fanu i jestem z tych co koncentrują się na efekcie a nie na ładnym kodzie, więc spaghetti kod to moja specjalność,

jak mi za dużo commitów poprawiających wrzucisz to i tak ich nie zaakceptuję,
mam świadomość, że jest dużo do optymalizacji, wiem nawet co chcę zrobić,

ale chcę to zrobić sam, bo muszę rozumieć jak coś działa i mieć przekonanie że jakieś