Wpis z mikrobloga

Ktoś orientuje się może w kwestii ubezpieczenia. Pracowałem za granicą miesiąc i niby byłem ubezpieczony ale nie pobrali mi z konta kosztu tego ubezpieczenia. Teraz piszą i przypominają się aby im zapłacić za tamten okres. Czy ktoś wie co moze mi grozić jeśli nie zapłacę? Mają jakąś fakturę wystawiona itd. #pytanie #ubezpieczenie #praca #holandia
  • 2
@WojowniczyKamil to samo co wszędzie, pójdzie do sądu, pojawią się odsetki i jak nie zapłacisz to będziesz poszukiwany w Holandii za długi. Skoro nie płaciłeś za ubezpieczenie a byłeś ubezpieczony to masz obowiązek uiszczenia opłaty i tyle. Inaczej to zwykle oszustwo.
@WojowniczyKamil: Pewnie bedzie sie do ciebie odzywac jakas polska windykacja z ktora wspolpracuja. Jak to nie pomoze to ogarna sobie u siebie w sadzie nakaz zaplaty z klauzulą, pozniej europejski nakaz zaplaty i wsadzą to do szuflady. tak za 8 lat czyli 2 lata przed przedawnieniem zleca egzekucje polskiemu komornikowi. Kosztow egzekucyjnych i sądowych bedzie kilka razy wiecej niz te 100e za ubezpieczenie. Druga sprawa czemu tego nie zaplacisz i nie