Wpis z mikrobloga

@Shatter: Jeżeli masz dobrze ocieplony dom grzanie gazem nie jest jakieś super drogie. Wiem bo moi rodzice grzeją gazem od 20 lat. Oprócz dopłat do piecy mogłaby być jakaś jednorazowa dopłata na docieplenie domu.
  • Odpowiedz
@Shatter: Kolego to jest niestety sytuacja beznadziejna, piece weglowe powinny byc zakazane dekade temu. Jak juz zyjemy w panstwie rozdawnictwa i spcialu to moze zrobic po prostu doplaty do tego gazu dla najbiedniejszych, tak zeby ci emeryci mogli grzac i nie bankrutowac. Jedno jest pewne #!$%@? trzeba piece na wegiel i to jak najszybciej. Jestesmy ostatnim krajem w ue gdzie na masowa skale opala sie domy weglem i jestesmy tez
  • Odpowiedz
@Shatter: Wiem, widzialem kiedys filmik strazaka ktory pokazywal i opisywal ten sposob, ale to dalej jest spalanie wegla, dalej produkuje wiecej syfu niz gaz. Dobrze wiem, ze nowe piece dopalaja spaliny zeby bylo czysciej ale nie wszyscy beda postepowac tak jak ty, tak dlugo jak beda kopciuchy tak dlugo ludzie beda palic w nich syfem, a to wrzuce na rozpalke troche boazerii z lakierem, a to jakas osb ktora ma
  • Odpowiedz
@5684379: Człowieku ale zakazem nie zbudujesz elektrowni jądrowej czy innych ekologicznych źródeł energii. Zakazem nie sprawisz, że biedni ludzie nagle otrzymają z nieba dodatkowych kilkuset zł na ekopaliwo. Jak to się mówi ryba psuje się od głowy a to jest robione od dupy strony.
  • Odpowiedz
@Shatter: Mimo wszystko uwazasz, ze stara szafka polakierowana z okleina drewnopodobna zrobiona z plyt wiorowych (czytaj wiorow wymieszanych z klejami) albo o zgrozo mdf jest lepsza od taniego wegla? Dobre tobie juz podziekuje za dyskusje. P.s. oba „surowce” ktore wymieniles sa mega gowniane ale w szafce oprocz smogu i siarczanow masz jeszcze zwiazki rakotworcze.

@123tomek: Oczywiscie, ze zakazem nie zbudujesz a z pustego nie nalejesz. Zyje w Krakowie
  • Odpowiedz
@GaiusBaltar: to są dwie odrębne sprawy, czujki airly pokazują pył, obstawiam że nawet nie są w stanie wyłapać większej części efektów spalania z wydechu. Inną sprawą jest miejsce wieszania tych czujek, w mojej rodzinnej wiosce powiesili to na budynku straży, jakieś 3 metry od komina budynku wybudowanego jako bliźniak i tak oto wioska na 1000 mieszkańców ma gorsze powietrze niż Kraków ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Shatter:
gaz w sezonie grzewczym wychodzi jakies 1.8 za 1m^3, czyli 11,4kwh dla gz50
wzglednie dobry wegiel ma okolo 7,7 kwh z kilograma

1000zl za wegiel -> 7700 kwh
1000 za gaz ->
  • Odpowiedz
@Shatter: jakich gownoburz. Po prostu cie uswiadamiam, ze ogrzewanie gazem to nie jest zaden kosmos finansowy, a pisanie, ze to kilkukrotnie drozsze, to juz mozna nawet powiedziec, ze kompletna ignorancja
Wszyscy dookola mowia lee ja nie zaloze gazu bo to takie drogie, a informacje biora wlasnie z takich wpisow gdzie ktos nawet excela na 5 minut nie wlaczyl zeby policzyc sobie jak wychodzi koszt po wziecia pod uwage energii ze spalania paliwa, sprawnosci urzadzenia grzewczego i ceny tego paliwa - AZ 3 zmienne, zadanie dla 4 podstawowki w sam raz

dane techniczne kotlow to nie jest zadna tajemnica
Wartosc energetyczna paliw to tez zadna tajemnica
I koszt tych paliw to tez
  • Odpowiedz