Wpis z mikrobloga

Śmiesznie ;D pracownicy przychodzą po wnioski o rezygnację z PPK, a ja jak głupia muszę dopytywać po co przyszli, bo jeśli dam im od razu wniosek, to można mnie oskarżyć o namawianie do rezygnacji, czego pracodawca czynić nie może (a ja w tym temacie reprezentuję pracodawcę).
A jak tam Wasze PPK Mirki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ppk
  • 13
@PanPapryk: jasne :) sprawdziłam dzisiaj z ciekawości: 18%. Rośnie. Na dniach wypuścimi informację o tym, że 10 listopada (termin wypłat) zostanie pobrana pierwsza składka. Sądzę że przed 10 listopada zbierze się jeszcze trochę. No i po drodze mamy zaplanowane jeszcze 2 spotkania dla pracowników z ekspertem z banku, który nas obsługuje pod względem ppk
@PanPapryk: niestety ale dokładną liczba nie jest mi na ten moment znana - będę wiedzieć w okolicy 8.11 czyli w dniu w którym będziemy transferowac dane do banku który nas obsługuje. Generalnie liczba osób do 55rz które postanowiły zrezygnować wzrosła - prawie codziennie przychodzi przynajmniej jeden pracownik prosić o wniosek. Z ostatnich informacji które dział kadr wymieniał, to podobno ponad połowa pracowników z ok 280,ktorzy u nas są wpisywani automatycznie. Czyli
@PanPapryk: sprawdziłam dzisiaj, bo od jutro mam urlop :).
A więc rezygnacji wśród osób do 55rż - mamy 58,8% (i to zarówno stanowiska wyższe managerskie, kierownicze, administracyjne, robotnicze).
Zapisów wśród osób >55rż - mamy 5%.