Wpis z mikrobloga

Mircy,
mam ConnectBoxa od UPC w piwnicy (mieszkam na 1 piętrze domu), więc WiFi stamtąd jest praktycznie bezużyteczne, a na pewno 5GHz.
Dotąd miałem na piętrze dość wiekowego Asusa Archer C9, podpiętego kablem do ConnectBoxa, ale myślę nad wymianą.
Zależy mi też na prymitywnym dzieleniu multimediów, czyli DLNA. Na fajnego NASa na razie mnie nie stać.

Co polecacie teraz kupić? Router, access point?
DLNA i WiFi dual band to priorytet, kablowego połączenia nie potrzebuję (stąd myślenie o AP).

Urządzenie, które mam na 1szym miejscu teraz to FritzBox 4040.

#dlna #siecikomputerowe #router #upc
  • 6
  • Odpowiedz
@NashBridges: Mam przecież. :)
Teraz mam niepotrzebnie dwie sieci - jedną z ConnectBoxa, drugą z routera na piętrze.
Jedna by wystarczyła.
Z drugiej strony chyba router będzie koniecznością, bo serwera mediów z AP nie będzie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wypokowicz: dobrze mówisz, ale mam z tym jeden problem. Sam poprosiłeś, to opiszę to skomplikowane zagadnienie. :)
Kabel UPC wchodzi do piwnicy domu. Tam stoi też Connect Box. W to samo miejsce mam też pociągnięte kable sieciowe z 4 punktów domu (są w nim 2 mieszkania).
I jak to wszystko spiąć? Idealnie byłoby, gdyby Connect Box pracowałby jako bridge, koło niego router, do routera podpięte wspomniane kable.
Ale wtedy mogę zapomnieć
  • Odpowiedz
@groob: wszystkie kable podłącz do connectBoxa. Na drugim końcu przyczep routery bez DHCP. Wifi będzie rozsyłane i sieć ta sama. Wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem ale nie znam grubości ścian
  • Odpowiedz