Wpis z mikrobloga

Oglądam "Twister" po raz kolejny i po raz kolejny rozkminiam: jak można zbudować dom z desek i papieru w regionie objętym ryzykiem tornada?
W sensie gdyby murowali te domy, a w oknach lepsze okiennice/rolety, to nie byłoby potem tematu "trąba powietrzna zabrała im cały dobytek".
To tak jak w Polsce, jak budują się na terenach zalewowych i zdziwienie, jak woda wyszła z koryta. Ten sam poziom głupoty moim zdaniem.
Japońce projektują budynki z uwzględnieniem faktu, że mają tam trzęsienia ziemi i do pewnego stopnia są bezpieczni, potrafią nawet wieżowce stawiać ze specjalnym wahadłem wewnątrz, które równoważny bujanie się budynku.
Ale nie.
Papierowe domki i potem "łolaboga jak to się stauo?"
Serio, #film nie jest jakoś ultra ambitny, ale mi kino lat dziewięćdziesiątych nie przeszkadza. Natomiast głupota ludzi to zawsze mnie zadziwia.
#przemysleniazdupy #hameryka #tornado
  • 9
@Niewiemja nie rozumiem tego właśnie. Przecież takie tornado zniszczy cały dom i wszystko wewnątrz. Meble, wyposażenie, sprzęty, wszystko trzeba kupić nowe. A taki murowany trzeba by elewację zaszpachlować i pociągnąć pędzlem.
Ja bym wolała zainwestować w coś trwalszego mimo wszystko...
Przecież takie tornado zniszczy cały dom i wszystko wewnątrz. Meble, wyposażenie, sprzęty, wszystko trzeba kupić nowe


@Marysienka84: Skąd wiesz jakie tam mają prawo budowlane? Co jeśli każdy taki murowany dom miałby być sprawdzany przez inżynierów czy da sie w nim nadal mieszkać? W cholere ludzi i środków w #!$%@? a jak inżynierowi coś nie spasuje to rozbieraj całego murowańca i stawiaj nowego. I nie sądze żeby po takim tornadzie skończyło sie
W sensie gdyby murowali te domy, a w oknach lepsze okiennice/rolety, to nie byłoby potem tematu "trąba powietrzna zabrała im cały dobytek".


@Marysienka84: xD. Ty chyba nie masz pojęcia o sile takiego tornada co? Dach murowanego domu leci już przry 120-150km/h, a tornado ma nawet 200-300km/h. W najlepszym przypadku z murowańca po tornadzie zostałaby pusta skorupa bez dachu, okien z kompletnie zalanym i zniszczonym środkiem.