Wpis z mikrobloga

@tomszczyk: Poczekaj na podsumowanie kosztów. Zrobię pod koniec jesieni. Niektórym płyta fundamentowa wychodzi w podobnej kasie. No i stawiam chałupę w IV strefie przemarzania gruntu. Jak już mam się kopać na 1,4m i to wszystko w #!$%@? zasypać, to wolę zejść na 2,50 i mieć +120m2 piwnicy :)
@tomszczyk: Dlaczego nie porównywać? Jedno i drugie kończy się na poziomie zreo. Mirek @dzazzio lał płytę. Z tego co pamietam to za ~100m2 wyszło 28k. Jak za 40k zrobię surową piwnicę to wg mnie dobra opcja.
Ale ja się uparłem na podziemia :) Każdy robi według swoich potrzeb.
@chrupkowski zgadza się, ale 100m za 28k to chyba złotem zalewał ;). Jak ja robiłem to dałem chyba 30k ale za płytę 200m2 z szalunkiem traconym. Z tym że robiłem wszystko sam, bez ekip budowlanych
@Sylar69: O widzisz, tyle lat na budowie a ja się teraz dowiaduje co to sztrab. Nie wiem, w projekcie mam 'proste' rdzenie. Takie jak na wszystkich budowach, które widziałem na żywo. Chociaż jakieś uskoki tam są, nie murowałem idealnie w pionie.
@chrupkowski w projekcie przeważnie nie są one wyszczególnione, wynikają one bardziej ze sztuki budowlanej, chociaż na budowie której jestem teraz pierwszy raz widzę, żeby projektant narysował i zaznaczył, aby trzpienie były wylewane ze sztrabami/strzępiami.