Wpis z mikrobloga

dzisiaj byłam pierwszy dzień na kursie, na który skierował mnie Urząd Pracy więc krótkie podsumowanie informacji, jakie "zdobyłam":

- zwykły aparat cyfrowy jest lepszy niż lustrzanka

- laptop za 2000 - 2300zł jest wystarczającym sprzętem - droższy "jest głupią głupotą" i nie ma w sobie nic lepszego :/

- przeglądarki internetowe to internet explorer i firefox - jak wspomniałam choćby o chromie to instruktor zgłupiał

- dysk w komputerze może być tylko jeden

- jak masz windows OEM, to nie możesz zmienić ŻADNEJ części w komputerze, bo licencja wygaśnie

i jeszcze kilka innych ciekawostek, o których teraz nie pamiętam :( ten kurs to ja chyba ukończę głupsza, niż byłam przed nim :)

#pup #gorzkiezale #kurs #pc #wiedzatajemna #jakzyc :)
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

- jak masz windows OEM, to nie możesz zmienić ŻADNEJ części w komputerze, bo licencja wygaśnie


@egocentryczka: w sumie troche prawda, ale tylko w przypadku starszych niż windows 8 - OEM jest przypisana do danej KONFIGURACJI komputera... ale jak coś zmienisz, to dzwonisz do mikromiękkich i informujesz i jest git.... a OEM W8 można po prostu przypisać do jednego stanowiska
  • Odpowiedz
@Dreszczyk: Prawda ale tylko trochę, jak wymienisz jakąś główną część typu płyta główna. Jak np. dołożysz drugi HDD, wymienisz DVD, ram itp. to nic się nie stanie. Raz wymieniłem połowę kompa z płytą główną włącznie, zadzwoniłem do microsoftu i też mi aktywowali Win XP OEM.

dzwonisz do mikromiękkich i informujesz i jest git


Potwierdzam.
  • Odpowiedz