Wpis z mikrobloga

co to za moda żeby zwracać się do siebie mamunciu i mama?


@ZmiksowanaFretka: o mamuńciu to taki zwrot jak o jezusie, o boże. Czaisz?
@Moitessier: Moj szwagier do rodziców zwraca się w trzeciej osobie, a nie bezpośrednio. dla mnie to jest #!$%@? forma relacji z rodzicami. Ktoś twierdzi, że to brak szacunku, blablabla. Do swoich rodziców zawsze zwracaliśmy się w pierwszej osobie i nie uważam żebym przez to
  • Odpowiedz
@Wight: @Hannahalla: @Moitessier: Mi mówienie w 3 osobie kojarzy się tylko i wyłącznie z mówieniem do teściów. Wtedy mówi się do swojej teściowej per 'mama' ale jednak zwrajacąc się bezpośrednio to nie mówi się na ty.

Inna sprawa, że też jestem ze wschodu (co prawda nie aż takiego jak pod Białorusią ( ͡° ͜ʖ ͡°)) ale do mamy się zwracam na Ty
  • Odpowiedz
@Hannahalla szybkie pytanie Hałabała, zrobiłem bułeczki drożdżowe z marmoladą, upieczone o 16, zaraz po zjadłem jedną, pyszna puszysta. Potem jeszcze dwie, było ok. A teraz o 20 wszystkie są twarde jak kamienie ( ͡° ʖ̯ ͡°) co się stało?
  • Odpowiedz
Dla mnie z kolei zwracanie się do rodzice na "Ty" to coś mega dziwnego.


@max1983: Czyli jak mówisz do matki np. zrób herbatę, albo pojedź do lekarza. Mama zrobi herbatę? Mama pojecie do lekarza? Zawsze jak do niej mówisz używasz formy mama?
  • Odpowiedz