Wpis z mikrobloga

Hej, może któryś z Mirków się z tym spotkał.
Mam działeczkę na której jest sporo drzew, złożyłem wniosek o wycinkę i dostałem pismo, że musze wskazać jakie nasadzenia zrobię w zamian za te wycięte w ilości 1:1.
Czy jeśli wycinam brzozy i wierzby to mogę w ramach nasadzeń posadzić wokół ogrodzenia tuje? Jeśli tak to czy muszą one spełniać jakieś konkretne wymiary?

#budowadomu #wycinkadrzew #lexszyszko #dzialka
  • 7
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szacuneczek:
No jeśli myślisz że wytniesz brzozę i wierzbę, a posadzisz #!$%@?, to życzę powodzenia.

Chciałbym widzieć minę urzędnika, który rozpatruje Twoje wskazania

( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@ZjadamChmury: Czytałem, że naliczają opłatę za wycięte drzewa, ale jest ona odroczona na 3 lata. Po 3 latach sprawdzają czy te drzewa które się nasadziło przeżyły i jeśli tak to opłata jest anulowana. Ale jak to faktycznie wygląda to będę wiedział dopiero jak to przejdę :) Póki co kazali mi napisać co posadzę, w którym miejscu i kiedy
Podejrzewam, że ch-..tuja nie przejdzie. W BDOT (baza danych obiektów topograficznych) wykazuje się drzewa iglaste i liściaste, mające min 20 cm średnicy i są one oznaczone na mapie zasadniczej, z której (moim zdaniem) korzystają urzędasy. Tuji się nie wykazuje choćby miała 5m wysokości. Mogę się mylić, ale tak to wygląda z punktu widzenia geodezji