Wpis z mikrobloga

Siemanko mireczki witam w mojej ku..

..chnia blade zamówiłem trochę za dużo cebuli więc zapraszam wasz dziś na zupę cebulową !

Zupa cebulowa pojawia się dość rzadko na polskich stołach, a powinna moim zdaniem królować u nas zamiast rosołu (z całym szacunkiem do rosołu). Jest to chyba ulubiona zupa mojej załogi, bo zawsze znika w mgnieniu oka. Poza tym cebula to nasze dobro narodowe więc trzeba ją celebrować w każdej postaci ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#kuchcikmorski #gotujzwykopem #jedzzwykopem #gzw
Tryggvason - Siemanko mireczki witam w mojej ku..

..chnia blade zamówiłem trochę za ...

źródło: comment_pP225ExVBcxjXzop8VsyhYt2aEd8n71a.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@kaef_v2 francuska wersja jest ciekawa i bardziej wykwintna. Niestety nie mogę używać na statku alkoholu do potraw ale w domu chętnie spróbuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z tymi kośćmi pieczonymi mnie zaciekawiłeś miras
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Tryggvason: możesz sobie zażyczyć w zaopatrzeniu wino dealkoholizowane. Też daje radę;) my w ramach walki z alkoholizmem w zawodzie dostawaliśmy wino i brandy z pieprzem i solą, ale jakoś nam to nie przeszkadzało w spożywaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Panie @Tryggvason, zatem spieszę z przepisem!Duńska zupa porowa ze strony mniammniam. Z jakiegoś powodu nie mogę na tel. wkleić linka ( ͡° ʖ̯ ͡°). Ale zupa! Najlepsza! Moja ulubiona. Wyrazista, choć miejscami również delikatna i doprawdy banalna w wykonaniu. Proszę spróbować, zapewniam, że się nie zawiedziesz.
  • Odpowiedz
@v1lk po prostu wiecznie gorąco. W kuchni goraco, na zewnątrz gorąco.. Jestem ciepłolubny ale jednak nasz klimat umiarkowany jest najlepszy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tropiki są dobre ale na chwile, urlop, wakacje te sprawy
  • Odpowiedz