Wpis z mikrobloga

Cześć. Mam problem z instancją w AWS na której mam postawiony serwer FreeIPA'a. Serwer ma służyć za kolejną replikę. 3 takie maszyny utworzone są w sieci lokalnej + ta dodatkowa w AWS gdyby coś się stało z lokalną siecią. Problem pojawia się w momencie gdy chce z maszyny aws zrobić replikę. Dostaje komunikat taki :

ipapython.admintool: ERROR The host name ec2-tutajadresip.us-west-2.compute.amazonaws.com does not match the primary host name ip-172-31-4-85.us-west-2.compute.internal. Please check /etc/hosts or DNS name resolution

Najlepsze jest to że między maszynami w sieci lokalnej, które są wystawione na świat i maszyną w AWS jest pełna komunikacja. Zainstalowałem nawet klienta FreeIPA na maszynie AWS, a do tego potrzebny jest dostęp do mastera, który jest w sieci lokalnej. Ktoś ma pomysły co mam zrobić ? Google nie za bardzo mi podpowiada i jestem w kropce.

#siecikomputerowe #sieci #linux #aws #cloud #informatyka #centos #redhat
  • 4
@mmichal: Faktycznie zadziałało. Myślałem, że chodzi Ci o ustawienie publicznego adresu IP i nazwy domenowej do serwera IPA który jest w sieci firmowej. Dzięki w każdym razie !
Pojawił mi się jednak kolejny problem przy samej instalacji repliki. Wydupia się na certyfikacie ...

2019-10-03T06:58:15Z DEBUG The ipa-replica-install command failed, exception: RuntimeError: Certificate issuance failed (CAUNCONFIGURED: Error setting up ccache for "host" service on client using default keytab: Keytab contains no