Wpis z mikrobloga

Możecie to uznać za powrót do cenzusow, ale imo w idealnym swiecie głosy wyborców nie byłyby równe.

Waga głosu poszczególnego obywatela w wyborach byłaby nadawana według czterech części składowych:
1.IQ wyborcy
2.Wyniki bezstronnego testu z wiedzy polityczno-gospodarczej
3.Inteligencja emocjonalna z naciskiem na empatię, myślenie o dobru wspólnym i niewykazywanie skłonności narcystyczno- socjopatycznych
4.Brak karalności

Za każdy z tych elementów byłaby przypisywana wartość od 0 do 5, więc głos jednego wykształconego człowieka z IQ 140 mógłby być wart 20 głosów ludzi z marginesu społecznego.

#wybory
#utopia czy #antyutopia ?
D.....l - Możecie to uznać za powrót do cenzusow, ale imo w idealnym swiecie głosy wy...

źródło: comment_VFLtShkSlt3omGJDDCMB5i1r35UDECoo.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

3.Inteligencja emocjonalna z naciskiem na empatię, myślenie o dobru wspólnym i niewykazywanie skłonności narcystyczno- socjopatycznych


@DigitalGirl: ludzie przede wszystkim myślą o sobie bo każdy mimowolnie ma skłonności egoistyczne
  • Odpowiedz
@DigitalGirl: Prostszy system - waga głosu to np. (odprowadzone podatki - pobrane świadczenia) / 1000. Jak ktoś żyje na socjalu, i nic do państwa nie dokłada, nie powinien decydować o jego kierunku. Im ktoś więcej dokłada, tym powinien mieć większy wpływ na decyzje.
  • Odpowiedz
@DigitalGirl: no wiem, trudne słowa.

Szowinizm (fr. chauvinisme) – skrajna postać nacjonalizmu, wyrażająca postawę bezkrytyczną wobec własnego narodu przy jednoczesnej wrogości do innych narodów, uważanych za gorsze. W szerszym znaczeniu termin bywa używany w celu określenia analogicznej postawy wobec grup innych niż naród.


Masz podkreśliłem ci.
Już byś się nie załapała do tej grupy co ma 10 głosów.
  • Odpowiedz
@DigitalGirl: Hmm.. Nie jest to zbyt dobry pomysł i ciężki w realizacji, choćby ze względów logistycznych. Oprócz tego jest na ten moment niemożliwy do wykonania od strony prawnej i nie mam tu na myśli wyłącznie polskiego porządku prawnego.
  • Odpowiedz
  • 1
@szwe: Np tak:
5 - brak karalności/drobne wykroczenia
4 - wiecej niż 10 wykroczeń
3 - więcej niż 20 wykroczeń
2 - przestępstwa gospodarcze
1 - występki
0 - zbrodnie
  • Odpowiedz
@Lofzug: posiadany majątek nie świadczy o wiedzy, wystarczy odziedziczyć po rodzicach/meżu bądź zdobyć nielegalnymi środkami i masz oligarchę
  • Odpowiedz
@DigitalGirl: Prawa do głosowania nie powinni mieć przede wszystkim osoby wierzące, bo można im nawet wcisnąć ciemnotę wymyśloną na potrzeby manipulacji koczowniczymi plemionami barbarzyńców - analfabetów sprzed tysięcy lat. A co dopiero brednie przedwyborcze...
  • Odpowiedz
  • 1
@xandra: Wydaje mi się, że musisz mieć jakieś złe doświadczenia. Ja znam wielu wierzących i światłych ludzi. Problemem staje sie, gdy miesza się praktyki duchowe z polityką i gospodarką.
  • Odpowiedz
@DigitalGirl: zgadzam się co do pierwszych czterech, co do piątego mam pewne obawy.
Po 1: jak w ogóle ocenic niekaralnosc w przedziale 1-5 gdzie sprawa jest zerojedynkowa?czy to aby nie kwestionuje sensu resocjalizacji samej w sobie? Czy tak samo należy ukarać głodującego bezdomnego, n-------a na skręcie, alkoholika i kleptomana bo wyniósł ze sklepu coś co można zjeść/spieniężyć?
  • Odpowiedz
@DigitalGirl: czego dokładnie nie rozumiesz?

Btw bardzo podobny system tylko mniej szczegółowo opisałem sam kilka mies temu, obok pomysłu np na test na rodzicielstwo (czy nadajesz się na rodzica) gdzie posiadanie dzieci jest przywilejem, a nie prawem.
Niestety jak wszystkie moje dobre pomysły- ten też pachnie totalitaryzmem
  • Odpowiedz