Wpis z mikrobloga

Nowy MacBook Pro 13 (2019) nagle wyłącza się sam przy około 50 % naładowania baterii i włącza dopiero na kablu.

Mogę spróbować coś z tym zrobić sam, czy od razu do serwisu? #macbook #macbookpro
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bohlen: serwis. Jak masz na gwarancji, to nie ma sensu bawić się z nim jakoś samemu, bo potem ci na serwisie powiedzą:
Ale pan coś tutaj już miał robione, koniec gwarancji, żegnamy.
  • Odpowiedz
@bohlen: wujek google twierdzi, że najlepiej zanieść do serwisu, bo

smc reset, reset nvram, check hardwarde diagnostic

wykazują

results are normal

A jak masz gwarancję to lepiej z niej korzystać. Tylko zrób backupy wszystkiego.
  • Odpowiedz
@bohlen: czyli jak odpalałeś program graficzny komputer się wyłączył, no nie wiem, może to być coś pomiędzy grafiką baterią.... a próbowałeś wywalić ten Premier ? Jak go odpalasz na baterii to się wyłącza ?
  • Odpowiedz
  • 0
@radoskor3: Pierwszy raz się wylaczyl przy odpaleniu Premierę, a potem już w randomowych momentach. Odinstalowałem i zobaczymy czy dalej się będzie wylaczal
  • Odpowiedz
  • 0
@ewridejhardtrajning: Zrobiłem reset SMC, w między czasie wyskoczył monit, że bateria wymaga serwisu, po jakimś czasie zniknął ale teraz znowu się wyświetla. Bateria byla naładowana w 50 procentach, padła i jak próbuje włączyć to wyskakuje monit żeby podłączyć do ładowania
  • Odpowiedz
Jeżeli ktoś ma taki problem z MacBookiem Pro 13(2019) to nie martwcie się , po prostu trzeba skalibrować baterię, miałem ten sam problem i też myślałem, że trzeba oddać na serwis czy po prostu wymiana na nowego ale poczytałem na zagranicznych forach i jest coś takiego też jak kalibracja baterii gdzie po prostu trzeba ładować laptopa z 8h pomimo tego, że ma już dawno 100% i potem go rozładować do 0% odczekać
  • Odpowiedz
@bohlen: Hej colego, jak tam poradziłeś sobie z problemem? Ostatnio w moim pro z 2017 zaczęły dziać się podobne cuda i nie wiem co robić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@LILsaint: troche odkopie, ale czy taka kalibracja ma sens jesli laptop sie wylacza przy >50% i zeby sie ponownie wlaczyl trzeba go podlaczyc do pradu? jak wtedy rozladowac go do 0?
  • Odpowiedz