Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czwarty update #finansowypoker
Start maj 2019: 35000 pln.
Stan na 31 wrzesień 2019: 30000 pln.
Lubię stosować miarę waluty europejskiej więc mam 6852 euro.
Dodatkowo stan 1 euro na dzień 26.05.2019 to 4,29zł, na dzień 26.07.2019 to 4,31zł, na dzień 31.08.2019 to 4,36zł, na dzień 31.09.2019 to 4,38zł.
Ruch w cenie waluty, kosztował mnie €98 czyli 429zł.

Nie zwiększyłem długu (oprócz tego że waluta traci, oraz koszt inflacji), ale też nie zwiększyłem oszczędności. Powodem był urlop.
Kolejna rata w plecy. A więc na koniec października powinienem mieć 8150ero(35k) +128(cze)+128(lip)+128(sie)+128(wrze)+128(paź) (550zł max tego co mogę odkładać/mies) = 8790eur (37 781 wzrosło do 38 480PLN z powodu wzrostu ceny waluty).
Czyli aby wcześniejsze warunki były nadal ważne, muszę tyle dodatkowo odłożyć. Najpóźniej do końca 2020 roku, mogę odkładać 128eur miesięcznie. Jest to ostatni miesiąc w którym mogę odłożyć tak niską kwotę, i nadal zmieścić się w celu (100k w ustalonym czasie), jeśli potem będę odkładał nie mniej niż 550eur miesięcznie. 550eur to kwota obliczona po uzyskaniu wiedzy odnośnie proporcji moich kosztów życia do zarobków, nie zamierzam zwiększać kosztów życia o dużą ilość, przed wykonaniem celu.

Coraz częściej myślę o tym co blokuje mnie mentalnie przed zmianą kariery i wyjazdem za granicę. Chyba trzeba zacząć od tego że długotrwały pobyt w przymuszonych wyborach, zmienia charakter. I trudno się odnaleźć w samym sobie. To są frazesy, no ale muszę zacząć robić to czego naprawdę chcę a przestać się zgadzać na to czego nie chcę. Następne miesiące przyniosą odpowiedź czy zwolnię się z pracy, czy uda mi się zmienić (mam małe doświadczenie, plus nie za bardzo w polu w którym bym chciał), czy wyjadę za granicę. Krok, krok, krok po kroku. Zainteresowałem się pożyczkami b2b, muszę ogarnąć krypto które mam oraz mogę robić promocje bankowe, oraz mam do ogarnięcia różne rzeczy jak kasa na ubezpieczeniu itp. Do przodu.
#oszczedzanie #inwestowanie #pieniadze

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 1