Wpis z mikrobloga

Procedury przetwarzania na bieżąco, eksportu i archiwizacji kolosalnych ilości danych na dużym kanale YT - chwilę wcześniej jednostki obliczeniowe, serwerownia z infrastrukturą do pracy z wideo w całym zespole (górna część szafy rackowej) i na dole konfiguracja na petabajt danych z serwerem chłodzonym cieczą do eksportu i archiwizacji długoterminowej. Oczywiście są zreplikowani jeszcze w innej lokalizacji!

Od 7 minuty ten konkret ale polecam od samego początku!
Coś pięknego. Materiały jakie przerabiam ostatnio aż się proszą o tag #macierzedyskoweboners

#produkcjafilmowa | #youtube | #serwery | #technologia | #ciekawostki | #youtuberzy | #informatyka | #komputery
Saeglopur - Procedury przetwarzania na bieżąco, eksportu i archiwizacji kolosalnych i...
  • 8
  • Odpowiedz
i wszystko na SSD, zacne


@r00kie: Macierze te dwie wyżej do pracy na bieżąco są SSD ale ta tuż pod nimi backupująca na bieżąco jest na talerzowych dyskach chyba (8x8TB i zakładam że to są właśnie 3,5 cala sloty). Ten luj na samym dole na petabajt danych to bankowo talerzowe.

Nooo, zobacz wideo niżej - dyski po 10 TB ....ale od Seagate. Oni sie ciągle przewijają na YT. A to
Saeglopur - > i wszystko na SSD, zacne

@r00kie: Macierze te dwie wyżej do pracy na...
  • Odpowiedz
@r00kie: Tam jest już grubo ponad petabajt albo wręcz kilka peta jak widzę :O Ten jeden pierwszy to był 'projekt petabajt' a teraz mają 4 albo 5 xD
A zobacz dla porównania jak mniejsi ale też niby poważni Youtuberzy dotąd trzymali dane xD
Saeglopur - @r00kie: Tam jest już grubo ponad petabajt albo wręcz kilka peta jak widz...
  • Odpowiedz
swoja droga ciekawe czego uzywaja do replikacji i backupow - zgaduje ze Veeam


@r00kie: Ja ostatnio się nakręciłem na https://www.iperiusbackup.com/ - może masz opinię albo mógłbyś coś polecić? Chcę backupować wg harmonogramu poszczególne instalacje typowych stron firmowych, blogów, trochę sklepów - po prostu paczki plików i ich bazy. Z czaaasem może backupy laptopów/komputerów firmowych (Iperius ma to też mega rozwiązane). Na oku miałem też https://sqlbackupandftp.com ale ono do samych baz
  • Odpowiedz