Wpis z mikrobloga

@jancelek czosnek zdecydowanie granulowany. Wiesz chyba co Guga w tym temacie udowodnił;p ja ostatnio lecę na kombo świeży+granulowany i dla mnie jest najlepszy efekt. Jak wykańczasz? Patelnia czy palnik?
@jancelek: Cycka polecam robić takiego z kością i skórą, kolosalna różnica. Zwykle robię 61 stopni 2-3 h, ale jak 45 minut to może faktycznie te 70 da radę.
Ale jeśli chodzi o polędwiczkę to jak dla mnie przegięcie, dla mnie powyżej 60 stopni i 1:15h to już za dużo.
@jancelek: ja się zabieram wkrótce za biedasousvide - czyli kupiłem termometr, sprawdziłem do jakiej temp rozgrzewa wodę piekarnik na różnych ustawieniach, kupiłem woreczki strunowe które nadają się do jedzenia... Chyba zacznę od antrykotu bo coś z patelni nigdy nie byłem ze steków do końcs zadowolony...
@esquina tak wykończenie z masełkiem lub oliwą z oliwek na patelni zwykłej lub grilowej. Ja robię tak że przygotowuje parę rodzaji mięsk doprawiam każde inaczej, cyk do sousvide i mam na każdy dzień tyg.inne miensko ( ͡º ͜ʖ͡º).wrzucam do sousvide podgrzewam 10min, wykonczenie na patelni i pyk inne miensko każdego dnia ¯_(ツ)_/¯( ͡º ͜ʖ͡º)